סעודיה פותחת שער נוסף למערב: ויזה לתיירים מ-49 מדינות תוך 3 ימים

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
הממלכה מרחיבה את הזכאים ל-.eVisa. ותיירים ואנשי עסקים ממדינות נוספות המחזיקים באשרות כניסה לארה"ב, בריטניה או אזור שנגן (אירופה) יוכלו להגיש בקשה ל eVisa מבלי שיאלצו לבקר בשגרירות או בקונסוליה הסעודית בארצם ולקבלה באופן מקוון תוך 3 ימים

 

סעודיה ממשיכה במהלכי הפתיחות שהחלה בהם בשנה שחלפה מתוך כוונה למשוך יותר ויותר תיירים אל הממלכה. סעודיה הודיעה כי מבקרים עם אשרת כניסה לארה”ב, לבריטניה או למדינות הקהילה האירופית (שנגן) יוכלו להיכנס לממלכה ללא צורך בהגשת בקשה במשרדי קונסוליה סעודית בארץ שהותם. 

הודעה באתר האינטרנט saudiarabiavisa מסבירה שאזרחים מ-49 מדינות, כולל ארצות הברית, מלזיה, בריטניה, צרפת, סין, יפן, גרמניה וקנדה יכולים מאז חודש ספטמבר 2019 להגיש בקשה לקבלת eVisa לסעודיה באמצעות הסמארטפון, הטאבלט או המחשב האישי שלהם.

עתה בעקבות הצלחתו של המהלך, הרשויות הסעודיות החליטו להציע גם לנוסעים ממדינות נוספות המחזיקים באשרות כניסה לארה”ב, בריטניה או אזור שנגן (אירופה) אפשרות להגיש בקשה ל eVisa מבלי שיאלצו לבקר בשגרירות או בקונסוליה הסעודית בארצם. התנאי לכך שהם עשו שימוש באותה אשרה באחת מאותן מדינות לפני הגשת הבקשה לאשרה להיכנס לסעודיה.

האתר מציין שעד 27 בספטמבר 2019, המועד שבו הממלכה פתחה את שעריה לתיירות עם השקת הויזה הסעודית המקוונת (כתבה אשר פורסמה בפספורטניוז ב-12.11.19), קבלת אשרת כניסה לסעודיה דרשה עבודת ניירת ארוכה. עתה כדי לקבל את ה- eVisa לסעודיה באופן מקוון בתוך 3 ימים. כל שנדרש הוא מילוי טופס עם המידע האישי, פרטי הדרכון, פרטי הנסיעה של המבקש, כרטיס שראי או חיוב לכיסוי דמי eVisa של סעודיה וכן פוליסת ביטוח חובה שהונפקה לצד הויזה ותצלום. 

מבקרים המחזיקים eVisa שהונפקה בידי סעודיה יקבלו אשרת כניסה ל-180 ימים עם אפשרויות כניסה לא מוגבלות ולאפשרות לשהות עד 90 יום בממלכה.

פיתוח התיירות הוא מרכיב אחד בתוכנית הרפורמה של נסיך הכתר מוחמד בן סלמאן שמטרתה לגמול את הכלכלה מתלותה בנפט וליצור מקומות עבודה עבור האוכלוסייה הצעירה במדינה. השליט בפועל של הממלכה מבקש לצקת אלמנטים של ליברליזציה למדינה הנשלטת על ידי נורמות חברתיות מחמירות וממסד דתי רב עוצמה. הרפורמות הללו ייבאו לממלכה עד עתה בתי קולנוע, מתן אפשרות לנשים לנהוג, זכות לנשים לצפות בקונצרטים ועוד.

כחלק מפיתוח התיירות סעודיה מקימה את פרויקט ים סוף – אזור נופש במדינה, שיישתרע על פני רצועת חוף שאורכה 200 ק”מ ויכללו בה 90 איים טבעיים.

 עם השלמתו יקיף הפרויקט שטח של 28,000 קמ”ר של איים, חופים, מדבר, הרים ואזורים וולקניים.

פרויקט ים סוף הוא פרויקט התיירות השאפתני ביותר בעולם  באחד מאוצרות הטבע החבויים האחרונים בתבל. הוא ממוקם  בין הערים אומלוג’ ואל-וואג’ (כ-350 ק”מ מצפון מערב לעיר הקדושה מדינה). בכוונת מנהליו לקבל את פניו של האורח  הראשון בסוף שנת 2022. כבר בסיומו של השלב הראשון ימתינו לתיירים 3,000 חדרי מלון ב-14 בתי מלון, שדה תעופה, מרינה ומרכזי בילוי.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה