סערה עזה באירופה: עשרות טיסות מבוטלות

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
הסערה, Ciara, פוקדת הבוקר את בריטניה וצפויה להמשיך לעבר גרמניה, צרפת הולנד ובלגיה. הסופה החלה אתמול מעל האוקיינוס האטלנטי ברוחות עזות במיוחד, פגעה לראשונה באירלנד ולאחר מכן בבריטניה

הסופה ‘קיארה’ החלה אתמול מעל האוקיינוס האטלנטי ברוחות עזות ויוצאות דופן, ופגעה לראשונה באירלנד ולאחר מכן בבריטניה. כמויות עצומות של גשם ירדו בשעות ספורות ורוחות עזות שטפו את בריטניה, כשהתרעה חמורה לפגעי מזג האוויר הופצה בסקוטלנד, צפון אירלנד, צפון אנגליה וצפון וויילס.

מהיום בצהריים הסופה עוברת גם ליבשת אירופה, מצפון צרפת ועד סקנדינביה, כולל רוחות בעוצמה יוצאת דופן וכמויות עצומות של גשמים. רשויות המטאורולוגיה בכל המדינות בחלק הצפוני של מערב אירופה פרסמו התרעות חמורות, מהיום ועד יום שלישי.

חברות תעופה ביטלו עשרות טיסות פנים ובינלאומיות בשל הסערה. בריטיש איירווייס ביטלה טיסות מהית’רו, גטוויק ולונדון סיטי, ואילו וירג’ין אטלנטיק פרסמה באתר שלה על מספר טיסות שבוטלו. בהודעה שפרסם נמל התעופה הית’רו נאמר, כי נעשה מאמץ למזער את מספר הטיסות שבוטלו בהתראה קצרה.

עוד דווח מבריטניה שחברות הרכבות דחקו בנוסעים שלא לנסוע וכי נוסעי המעבורות חווים עיכובים וביטולים. כלי התקשורת בבריטניה מציינים שזאת הסערה העזה ביותר מאז 2013.

נמל התעופה של פרנקפורט פרסם באתר שלו הודעה ולפיה בשל מצב מזג האוויר עלולים להתרחש שיבושי טיסה וביטולים שלהן. ההודעה ממליצה לנוסעים לבדוק את מצב טיסתם לפני צאתם לשדה התעופה. כבר עתה יש באתר האינטרנט של השדה הודעות על ביטולי טיסות.

תחזית מזג האוויר לגרמניה אומרת כי הסערה, המכונה בגרמניה סאבין, תביא היום ומחר רוחות בעוצמת הוריקן של עד 120 קמ”ש לשעה בנוסף לגשם כבד וסופות רעמים. השירות המטאורולוגי הגרמני (DWD) צופה שהסערה תפקוד את צפון-מערב המדינה החל מהבוקר ואז בהדרגה היא תנוע דרומה לכיוון בוואריה.

גם צרפת מתכוננת לסופה. התחזית אומרת שהיום בערב צפויים משבים של 130 קמ”ש שיבואו מכיוון התעלה האנגלית. הרוחות ילוו בגשם כבד, שעלול להוביל להצפות מקומיות. עוד פורסם שחופי בריטני עלולים להיות בסכנת הצפה.

KLM כבר ביטלה היום 40 טיסות, שהיו אמורות להמריא או לנחות בנמל סכיפהול באמסטרדם. גם בנמל התעופה בבריסל בוטלו היום טיסות רבות. בריסל איירליינס ביטלה 38 טיסות, לופטהנזה 14 טיסות, בריטיש איירווייס, KLM ואירו-ווינגס – ביטלו שתי טיסות.

נמלי התעופה פרסמו תחזית תעופתית מעודכנת, המתייחסת לעיכובים וביטולים צפויים של טיסות, לשעות הקרובות וגם ליומיים שלושה הקרובים

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה