סקר אמריקן אקספרס GBT: מחירי הטיסה יעלו השנה ב-1-3%

למרות התחרות הגוברת מצד חברות הלואו-קוסט, הגורמת למחירים יציבים, חברות התעופה המסורתיות יעלו את המחירים, בעיקר במחלקות היוקרה, עקב הביקוש הגבוה והתמקדות בחידוש ציי המטוסים

צילום: shutterstock

עפ"י סקר, שערך תאגיד הנסיעות העסקיות, American Express Global Business Travel) GBT), השנה צפויים לעלות מחירי הטיסות מאירופה בשיעור של 1-3%.

העלייה הגדולה ביותר של כ-3% צפויה בטיסות לאסיה, בעוד מחירי הטיסות במחלקת עסקים למזרח התיכון לא יתייקרו, וייתכן שאף יוזלו עקב קיבולת יתר.

הסקר המעודכן לשנת 2019 אף מגיע למסקנה, כי התחרות הגוברת מצד חברות הלואו-קוסט תגרום למחירים יציבים בטיסות ארוכות הטווח למרות הגידול בהוצאות של החברות המסורתיות, כולל מחירי דלק גבוהים.

עם זאת, צפויה עלייה קלה במחירי הטיסה מאירופה עקב הביקוש הגבוה והתמקדות חברות התעופה בחידוש ציי המטוסים. גם בארצות הברית הביקוש הגבוה למחלקות היוקרה עשוי להוביל לעליית מחירים.

הסקר של אמריקן אקספרס GBT מתבסס על בדיקת נתוני 5 השנים האחרונות, כולל רכיבים שונים, כמו: מחירי הדלק, פרויקטים כלכליים ואסטרטגיות של חברות התעופה, על מנת להעריך את שינויי המחירים בנתיבי טיסה מרכזיים ברחבי העולם.

ג'ואקים ג'והאנסון, סגן הנשיא לפיתוח עסקי של GBT, ציין: "פיתחנו מתודולוגיה מדעית חזקה, המשלבת את נתוני הטיסה ההיסטוריים של GBT עם מגוון רחב של נתונים מרכזיים, שמניעים את האספקה והביקוש, ומעצבים את תנאי התמחור".