סקר של בנק אוף אמריקה: איזה שינוי יחול על נסיעות עסקים ופנאי ביום שאחרי המגיפה?

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
סקר הנסיעות העולמי השלישי של בנק אוף אמריקה מאז מגפת הקורונה מספק תמונת מצב עתידית על עולם הנסיעות התאגידיות אחרי המגיפה העולמית. איזה שינוי יחול על נסיעות עסקים ופנאי ב-2021? האם החיסון יאפשר עליה בכמות הנוסעים?
צילום: 123rf
צילום: 123rf

בנק אוף אמריקה (Bank Of America), ערך את סקר הנסיעות העולמי השלישי שביצע מאז תחילת מגפת הקורונה, הסקר נערך במהלך השבועיים האחרונים של דצמבר 2020 בקרב 25,000 משיבים מרחבי ארה”ב, סין, יפן, בריטניה, גרמניה וצרפת.

הסקר מספק מבט ראשוני על ציפיות עולם הנסיעות התאגידיות – נסיעות עסקים כמו כן נסיעות הפנאי.

49% מהנוסעים העסקיים שהשתתפו בסקר השיבו שלדעתם דפוסי נסיעות העסקים לא ישתנו גם כאשר תהיה תפוצה נרחבת של החיסון. זאת, בעוד ש-16% מהמשיבים חשבו שכמות הנסיעות העסקיות תרד ל-50%, 10% מהמשיבים השיבו שזו תצטמצם ל- 25-50%, ו-11% חשבו שהנסיעות יצטמצמו לפחות מ-25%. 14% מהנשאלים דיווחו כי הם מתכוונים להשתתף יותר בנסיעות עסקים.

הסקר מרמז על ירידה של 15% בביקוש לנסיעות עסקים

בהנחה ש-10% מתוך הנשאלים בסקר אכן ישתתפו יותר בנסיעות עסקים, ובהסתמך על תוצאות הסקר, התוצאות מרמזות על ירידה של 15% בנסיעות העסקים בעולם לאחר חלוף המגפה.

אמנם מדובר בציפיות של נוסעים עסקיים ולא בהחלטותיהן של חברות תאגידיות, אך לפי המומחים בבנק אוף אמריקה, ירידה זו תואמת לציפיות של משקיעים רבים.

ארה”ב: 54% לא רואים שינוי או עלייה בנסיעות העסקים
בעוד שכשני שלישים מהנשאלים בארה”ב השיבו כי הם נוסעים בעיקר לצורכי פנאי, 53% מהנשאלים השיבו כי הם לא מצפים לשינוי או לעלייה בנסיעות העסקים: 36% לא מצפים לשינוי – פחות מהממוצע העולמי של 49%, כאשר 17% מצפים דווקא לעלייה במספר נסיעות העסקים. 47% מהנשאלים מצפים לירידה בכמות הנסיעות שהיו לפני פרוץ המגיפה, רובם בטווח של 25-50%. בינתיים, 66% השיבו כי מטרת הטיול הבאה שלהם תהיה פנאי או ביקור אצל חברים/משפחה.

אסיה: חיסון יאפשר נסיעות נוספות בשנת 2021
הסקר באסיה מראה כי החיסון לקורונה ב-2021 ישנה את כללי המשחק, בייחוד ביפן – שם 39% מהנשאלים (האחוז הגבוה בעולם) אינם מוכנים לנסוע עד קבלת חיסון, בעוד שאפילו סין צריכה לקבל דחיפה, שכן 20% מהנשאלים בסין מחכים לחיסון טרם יעלו שוב למטוס. מהסקר עולה כי נראה שמטיילים אסייתיים נרתעים יותר להשתתף בטיסות טרנס- אטלנטיות לפני 2022 ביחס לשאר הנבדקים, וכי קיים סיכון להפרעה קבועה בנסיעות העסקים לסין ויפן.

אירופה: שני שליש מצפים לטיולי פנאי עד קיץ 2021
התאוששות עולם הפנאי נותרה נושא מרכזי עבור חברות תעופה באיחוד האירופי, שכן 74% ממשתתפי הסקר באירופה (צרפת, בריטניה, וגרמניה) השיבו כי הם מתכננים לנסוע בהמשך לחופשה או לביקור אצל חברים/משפחה.

באירופה, 65% השיבו כי הם מצפים לצאת לטיול הפנאי הבא שלהם לפני ספטמבר 2021, בעוד ש-24% בלבד מצפים לעשות זאת החל משנת 2022 ואילך.
בתחום נסיעות העסקים, 52% מהנשאלים השיבו כי הם לא מצפים לשינוי בדפוסי הנסיעות שלהם (נתון גבוה מהממוצע העולמי של 49%), ואילו 35% מצפים לנסוע פחות. נכון לדצמבר 2020, רק 15% מהנשאלים באירופה היו על מטוס במהלך המגפה.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה