עבר התיקון: חברות התעופה תוכלנה להחזיר כסף בגין טיסות מבוטלות לאחר 90 יום

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
לפי התיקון שעבר בכנסת, כרטיסי טיסה שבוטלו בתחילת המשבר ועד מחצית אפריל צריכים להיות משולמים החל מה-14.8. בגין כרטיסים שבוטלו מאמצע חודש מאי, יש לחברות התעופה 90 יום להחזיר את הכסף או לזכות בשוברים. ההחלטה מטיבה עם אל על עד קבלת ההלוואה
צילום: 123rf
צילום: 123rf

זריקת חמצן לחברות התעופה הערב. הכנסת אישרה כצפוי היום (שני), את התיקונים לחוק שירותי תעופה, חוק טיבי.

כזכור, חברות התעופה, ביקשו לתקן את חוק שירותי התעופה בשל משבר הקורונה והמצב הקשה אליו נקלעו חברות התעופה.

התקנות החדשות, מאפשרות לחברות התעופה להחזיר את הכסף בגין טיסות שבוטלו לאחר 90 יום. עד כה חברות התעופה היו צריכות להחזיר את הכסף תוך 21 יום בגין טיסות שבוטלו.היום הראשון להחזרים הוא ה-14 באוגוסט.

לפי התיקון, כל כרטיסי הטיסה שבוטלו מתחילת משבר נגיף הקורונה ועד מחצית חודש אפריל ,צריכים כאמור להיות משולמים החל מה-14.8.

כל הכרטיסים שבוטלו מאמצע חודש מאי, יש לחברות התעופה 90 יום עד להחזרת הכסף. כך למשל, כרטיס טיסה שבוטל ביום 13.7, הכסף בגינו צריך להיות מוחזר עד 13.10.

ההחלטה באה להטיב גם עם חברת אל על, בהנחה שעד לאמצע חודש אוגוסט תוכל לקבלת את ההלוואה הכספית שהיא מחכה לה.

כזכור, החברה דיווחה כי היא חייבת להחזיר לנוסעים כ-321 מיליון דולר בגין טיסות שבוטלו כתוצאה ממשבר נגיף הקורונה. חברות התעופה תוכלנה גם להציע ללקוח לקבל שובר זיכוי במקום החזר הכסף, אולם הדבר יהיה חייב להיות בהסכמת הלקוח עצמו.

חברת ישראייר למשל , מציעה ללקוחות לקבל שובר שווה כסף, במקום ההחזר הכספי, כאשר היא מזכה את הנוסע בתוספת שווה ערך כספי להזמנת חבילה בישראייר, או אפשרות להקפיא בשנה את ההזמנה שלו עם הטבה כספית.

ועדת הכלכלה של הכנסת דנה מספר דיונים בנושא, כאשר היה חשוב ליו”ר הוועדה, ח”כ יעקב מרגי, שתיסגר ההלוואה הכספית של חברות התעופה כדי שתוכלנה להחזיר את הכספים ללקוחות לפני שמאשרים את התיקונים לחוק.

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

6 מחשבות על “עבר התיקון: חברות התעופה תוכלנה להחזיר כסף בגין טיסות מבוטלות לאחר 90 יום”

  1. אלי מימון

    מה קורה אם מישהו ביטל את בטיסה ביוזמתו ,אפריל לפי חוק הגנת הצרכן?

  2. אמנון אלון

    א )למה אין התייחסות לגבי חברות התיירות כגון גוליבר שדרכם בוצעו ההזמנות לטיסות ולא ישירות מחברות התעופה עצמן? מה הן צריכות לעשות בנידון כדי לדאוג ללקוחותיהם? ב) מה קורה עם ביטולי הטיסות של החברות הזרות כגון רנאייר ואליטליה? האם החוק חל גם עליהן?

  3. נוסע מתמיד

    חברות כמו כספי טורס רוכבות על הגל של התיקון לחוק ומחכות עד הרגע האחרון עם ההחזרים ללקוחות, למרות שבהרבה מקרים הם כבר מזמן קיבלו את ההחזרים על טיסות שבוטלו בחברות תעופה זרות כמו דלתא.

  4. אני מחכה כבר חצי שנה להחזר הכספי מכספי טורס. ידוע לי שחברת התעופה החזירה לכספי טורס החזר מלא, אבל אני עדיין ממתינה וגם לא נותנים לי שובר במקום עם הקפאה לשנה. למה כל כך הרבה זמן צריך להמתין ולא לקבל כלום תמורת הכסף שלנו?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה