הסוף לעיכוב ישראלים באוקראינה?

שר הפנים, אריה דרעי, חתם לפני זמן קצר על הסכם למניעת תקלות בכניסת ישראלים לאוקראינה וההיפך, של תיירים מאוקראינה לישראל. דרעי: "יש בין שתי המדינות קשר של אימון וחברות. צר לנו על מה שהיה. פנינו לעתיד". צפו

תם ונשלם? שרי הפנים של ישראל ואוקראינה חותמים על ההסכם. צילום: דוברות שר הפנים

שרי הפנים של ישראל ואוקראינה חתמו לפני זמן קצר על הסכם למניעת תקלות בכניסות של ישראלים לאוקראינה, וההיפך, של תיירים אוקראינים לישראל.

לאחר חודשים של מחלוקות בין ישראל ואוקראינה בכל הקשור לכניסה לשתי המדינות, נחתם היום (ה׳) ההסכם בין שר הפנים ויו״ר ש״ס, אריה דרעי, לשר הפנים האוקראיני בטקס שנערך במשרד הפנים בקייב, בירת אוקראינה.

לדברי שר הפנים האוקראיני, "היו בעיות קשות בשני הצדדים והיום אנחנו חותמים על מסמך היסטורי שבו כל הבעיות והתקלות שייכות לעבר ולהיסטוריה. נעשה הכל שלא יהיו כלל תקלות ואם יקרה אנחנו מתחייבים לדבר, לדון ולפתור את זה. יש בינינו ידידות גדולה והיא חייבת להימשך. אני רוצה להודות לצוותים שעבדו במשך שבועות כדי להגיע להסכם חתום".

 

צילום: דוברות שר הפנים

 

השר דרעי אמר בטקס: "יש בין המדינות קשר של אימון וחברות. צר לנו מאוד על כל מה שהיה אבל פנינו לעתיד. עשינו צעדים מרחיקי לכת כדי להקל גם על הבאים מאוקראינה בשל חשיבות היחסים בין שתי המדינות ובגלל שיש מאות אלפים שרוצים כל שנה להגיע למקום להתפלל על קברי הצדיקים. אנו מעוניינים שההגעה שלהם תעבור ללא תקלות. אני רוצה להודות לרב שמואל קמינצקי על המאמצים הגדולים, לשגריר יואל ליאון, לנגיד בוגולובוב ולפרופ׳ מור יוסף. נעשה הכל שכל סעיפי ההסכם יעבדו ויפעלו. אנחנו מתקרבים לתקופת החגים ולראש השנה. עשרות אלפים יגיעו להתפלל באומן ולכן חשוב מאוד שבתקופה העמוסה הזאת יעשו מאמצים גדולים שהכל יעבור חלק ללא שום בעיות. נמצא איתנו כאן הרה״צ, רבי שלום ארוש, רב חסידי ברסלב בישראל. הרב לא ישן בחודשים האחרונים מתוך דאגה מה יהיה עם הרבבות שיגיעו להתפלל מישראל".

 

צילום: דוברות שר הפנים

 

שר הפנים המקומי הגיב לדברי דרעי: "הכל יהיה טוב. רק השנה לבד הגיעו לאוקראינה 120 אלף ישראלים ואנחנו יודעים להתארגן לקראת ראש השנה. הערכה שלנו שיגיעו השנה 30.000 איש לאומן. בשנה שעברה הגיעו 28 אלף ישראלים. כמו שסיכמנו מקודם אם חלילה יקרה משהו אני לשירותכם אבל אני בטוח שלא יהיו כלל תקלות. נדאג שיהיו שוטרים רבים בכל תקופת ראש השנה כדי לשמור על הסדר".

 

צילום: דוברות שר הפנים

 

צילום: דוברות שר הפנים

 

דרעי הוסיף ואמר כי "יש לי בקשה אישית לגבי אומן. הייתי מהראשונים שהגעתי למקום לפני שנים רבות ואני קשור מאוד למקום. אני מבקש מכבוד השר אישית לכונן ערוץ קשר ישיר בכל הנוגע לאומן ולמנות נציג מטעמו שיטפל בכל הבעיות של המקום". השר המקומי ענה: "זה רעיון מעולה והוא יבוצע".

 

כתבות אחרונות בנושא אוקראינה: