עוד מכה לבואינג: מטוסי 737 MAX מושבתים בכל העולם

מניות החברה נפלו דרמטית בשלושת הימים האחרונים והחברה צפויה להפסדים עצומים נוספים עקב עצירת הייצור השוטף של אלפי מטוסים מוזמנים. מאז תחילת השבוע איבדה החברה 26.6 מיליארד דולר בערך השוק הבורסאי

בואינג 737 MAX. צילום: בואינג

 

אחרי השבתה וקרקוע של מטוסי 737 MAX באסיה, באפריקה ובאירופה, גם קנדה וארצות הברית הצטרפו למהלך, ומעתה, למעשה כל המטוסים החדישים של בואינג מדגמי 8 ו-9 של 737 MAX מושבתים בכל רחבי העולם.

תוך יומיים מניית בואינג נפלה ב-11% ולפי תחשיבי אמצעי התקשורת בארצות הברית, החברה הפסידה 26.6 מיליארד דולר בערך השוק הבורסאי שלה.

וביום רביעי המשיכה המנייה להידרדר ב-2.8% נוספים בעקבות ההוראה הנשיאותית של דונלד טראמפ להפסיק את פעילות מטוסי 737 MAX גם בארצות הברית. הוראתו של הנשיא טראמפ טרפה את הקלפים, ולמעשה הפכה את הודעת רשות התעופה האמריקנית, שטענה בימים האחרונים, כי מטוסי ה-MAX ראויים לטיסה.

טראמפ שיבח את חברת בואינג, העוסקת בדחיפות בבדיקת התקלות האפשריות במטוס, אך הדגיש: "הבטיחות של אזרחי ארצות הברית היא האינטרס העליון שלנו".

נראה כי הצרות של בואינג לא יסתיימו בירידה משמעותית של ערך המניות, שעלולה להימשך גם בימים הקרובים, אלא בעיקר בעצירת הייצור השוטף של מאות מטוסים מדגמי 737 MAX ועוד אלפי הזמנות לשנים הקרובות של הדגם החדיש של המטוס החד-מעברי הפופולרי בעולם.

נושאים שמוזכרים בידיעה