“האזניים מסרבות להאמין, ראשי משרד הבריאות מודים כי עצירת מכירת כרטיסי הטיסה נובעת “מטעמי שוויוניות”

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
כך הגיב היום יו"ר התאחדות סוכני הנסיעות בתגובה לדברי ראש שירותי הבריאות במשרד הבריאות שאמרה כי איסור הטיסות למדינות ירוקות נובע מטעמי שיויוניות. קרני: "כעת מסתבר ללא שום הצדקה אפידמיולוגית גנזה את מעט התקווה והסיכוי להתאוששות בשם "שוויוניות"?.. זו אינה שוויוניות, זו אפליה של אזרחים"
התאחדות סוכני נסיעות
קובי קרני. צילום: חן גלילי

בהתאחדות משרדי הנסיעות הגיבו בחריפות לדברי ד”ר שרון אלרעי-פרייס, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, הבוקר ברשת ב’ כי עצירת מכירת כרטיסי הטיסה לישראלים למדינות ירוקות נובעת מטעמי שיוויוניות”.
קובי קרני, יו”ר ההתאחדות זעם: “האזניים מסרבות להאמין את אשר שומעות. ראשי משרד הבריאות מודים כי עצירת מכירת כרטיסי הטיסה נובעת “מטעמי שוויוניות” וללא כל הצדקה אפידמיולוגית! הייתכן? ענף הנסיעות – המארגנים, המשרדים, הסוכנים – מושבתים כולם מעל 7 חדשים ומנהלים מלחמת הישרדות, כשחלקם לא קיבלו כל סיוע מהמדינה. בזמן שענפי משק שונים עוד קיבלו מידי פעם הזרמת חמצן של פתיחה לפרקים, נותר ענף הנסיעות מושתק כמעט לחלוטין כל תקופת המשבר. בשארית כוחותיו הצליח הענף להרים מעט את ראשו בפעילות מינימלית לעונת החגים, והמדינה, כעת מסתבר ללא שום הצדקה אפידמיולוגית גנזה את מעט התקווה והסיכוי להתאוששות בשם “שוויוניות”?.. זו אינה שוויוניות, זו אפליה! אפליה של אזרחים שלא הספיקו לרכוש כרטיסים לפני תחילת הסגר מול אלו שהספיקו, אפליה של אלו שיכולים לצאת בטיסות פרטיות ויאכטות מול אלו שרוצים לנסוע כאחד האדם, אפליה מול כל אזרחי העולם שאינם כלואים במדינתם, אפליה של אלו המתניידים בין ערים אדומות במדינה לאלו שרוצים לנסוע למדינות ירוקות”, והרשימה עוד ארוכה – שלא ידברו איתנו על שוויוניות!”

עוד הוסיף קרני כי: “כבר לפני כשבוע פנתה התאחדות משרדי נסיעות, אל שרת התחבורה מירי רגב בבקשה לאפשר מכירת כרטיסי טיסה גם בעונת הסגר בשל העובדה כי בהסתמך על החלטות הממשלה הנוגעות לפתיחת השמיים ולקראת תקופת החגים, חידשו מארגני הטיסות והתיירות את פעילותם, חכרו מטוסים, התחייבו לחדרים בבתי מלון, שילמו את סידורי הקרקע בנתב”ג ובמדינות היעד, ונשאו בעלויות כ”א, שיווק ופרסום אשר נדרשו לצורך חידוש הפעילות כאמור. בהתאם, גם חברות התעופה הוסיפו טיסות בתקופת החגים ומכרו עליהן מושבים, וסוכני נסיעות רכשו הקצאות של מושבים על טיסות אלו. כעת בעקבות התקנות האוסרות מכירת כרטיסים בתקופת הסגר נותרו האזרחים ללא יכולת לצאת מהמדינה, וכל ענף הנסיעות והתיירות – מתמודד עם פיגוע כלכלי נוסף לזה עמו הוא מתמודד כל התקופה. פנייתה זו של ההתאחדות נותרה ללא כל מענה וכעת מסתבר כי לא רק שהמגבלה לא הוסרה, אלא שהיא הוארכה בימים נוספים וללא שום וודאות כי תהיה זאת ההארכה האחרונה. בעוד אומדים מארגני התיירות וסוכני הנסיעות את נזקיהם העצומים מהידיעות הללו ומחוסר הוודאות העצום המלווה את הענף, הגיע האישור הסופי לטענות חברי הענף לפיו האיסור על מכירת הכרטיסים, המפר כל כך הרבה זכויות הן של המשרדים, הן של הסוכנים הן של חברות התעופה ובעיקר של האזרחים עצמם, אינו מבוסס על כל טיעון בריאותי ענייני.”

“כעת זה רשמי – המפגע האזרחי והכלכלי הזה נשען על כרעי תרנגולת של טיעון שוויוניות חסר בסיס. ההתאחדות קוראת למשרד התחבורה ולמשרד הבריאות – לא מאוחר לתקן את הנזק הכלכלי והפגיעה המיותרת באזרחי המדינה. שחררו את הסגר האווירי”, סיכם קרני.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

8 מחשבות על ““האזניים מסרבות להאמין, ראשי משרד הבריאות מודים כי עצירת מכירת כרטיסי הטיסה נובעת “מטעמי שוויוניות””

 1. סוכן נסיעות

  כולנו באותה סירה במדינה שלנו ולכן ערך השוויוניות גובר על הרווח הכלכלי של מאן דהו, יאמר לזכותו של קרני שהוא נלחם עבור כל התעשייה.

 2. ממתי משרד הבריאות אמון על שוויוניות ? קודם שיעשה את עבודתו בתחום אחריותו שלו – ואת זה הוא לא עושה .

  הממשלה הלא יוצלחית הזאת ומשרדיה חסרים מקצוענים, חסרה הקשבה למקצוענים, חסרה הקשבה לעם שאותו הם אמורים לייצג ולטובתו הם אמורים לפעול.
  במקום זה יש אגו-ים בלי סוף, הדיוטות שעסוקים בעצמם, בחשיבותם , בתדמיתם , ובריסוק כל מי שלא חושב כמוהם .

 3. ממתי למדינה הקפיטליסטית-חזירית שלנו אכפת משוויון?
  ואם כבר שוויון, יתכבדו בכירי הממשלה החוזרים מחו”ל לשהות בבידוד מלא של 14 יום כמו כל אזרח ולא קיצורים, משהוא דיבר על שוויון, לא?

 4. וגם הפרויקטור מודה שזה השיקול. מה משכורתך השיוויונית אדון פרויקטור? מה השיוויוניות של מי שמינה אותך??? שחררו אותנו אין לנו כסף למטוס פרטי !!!!! ומה זכויות אדם שומעים??? SOS

  1. יהודה נתנזון

   אני מקווה שכולו של היו”ר מר קרני השמע .
   כמו כן , אני ממליץ על מינוי של פרויקטור בעל שיעור
   קומה המוכר בעולם המשפט והעולם העסקי
   שידברר את ענף הנסיעות והתיירות .
   נפגשתי לאחרונה עם פרופ’ אישיות רמת מעלה
   שמוכן להרתם מיידית למשימה החשובה מאד .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

 • flying sport 2020
 • תא לחץ

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.