עתירה לבג”צ: לחייב את המדינה לשאת בעלות ימי הבידוד

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
התאחדות התעשיינים טוענת בעתירתה כי ימי המחלה, שהמדינה דרשה להשתמש בהם במסגרת הבידוד, אינם חוקיים וכי העלות הישירה של ימי הבידוד נאמדת בכחצי מיליארד ₪
רומניה: מחוסני קורונה יוכלו להיכנס ללא חובת בידוד
צילום: 123F

 

התאחדות התעשיינים, יחד עם התאחדות המלאכה והתעשייה וארגון חברות הניקיון, הגישו לפני זמן קצר (שני) עתירה דחופה לבג”צ, בדרישה שהמדינה תממן את עלות ימי הבידוד של העובדים במשק.

לטענת העותרים, מתחילת המשבר הנפיק משרד הבריאות “תעודת מחלה גורפת” לכל מי שנדרש להכנס לבידוד ולמעשה מי שנשא בעלות הם המעסיקים ששילמו לעובדים. בעתירה מוסבר כי תעודת המחלה הגורפת פורסמה על ידי גוף שאינו מוסמך לכך, ואף סותרת באופן מובהק את הוראותיו של החוק המסמיך חוק דמי מחלה ואת מטרתו.

עלות ימי הבידוד מתחילת משבר הקורונה מוערכת נכון להיום (שני) בכחצי מיליארד ₪ עבור בידוד של כ-70 אלף שכירים במגזר העסקי. עלות זו היא העלות הישירה של ימי הבידוד בלבד והיא מתווספת לנזק אדיר שלפי הערכות משרד האוצר מסתכם בלא פחות מ-3.9 מיליארד ₪ בגין אובדן תוצר.

בעתירה, שהוגשה באמצעות עו”ד איה רייך מינא, עו”ד רחל הררי ליפשיץ ועו”ד מטליה זרון ממשרד עמית פולק מטלון, נכתב עוד כי “מדובר בהתנערות מאחריות ובקלות בלתי נתפסת של השתת גזירה בלתי נסבלת ובלתי מידתית על ציבור המעסיקים – כמי שיישאו ראשונים, ובאופן מיידי ומלא בנזקי היעדרות העובדים על חשבונם”.

נשיא התאחדות התעשיינים, ד”ר רון תומר, אומר: “המגזר העסקי נלחם על חיי המשק הישראלי. העסקים מדממים ונלחמים במלחמת הישרדות כדי לא לוותר על העובדים. כפי שאנחנו מצייתים לחוק, גם הממשלה נדרשת לקחת אחריות ללא צורך בהתערבות בית המשפט. חשוב שנבין עובדה מאד פשוטה-רק אם נסיר את כל המשקלות מהמגזר העסקי כעת, אנחנו נדע להתאושש,לצמוח מחדש ולקלוט עובדים בחזרה לאחר האירוע”

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה