פוקט מתכננת לשקם את ענף התיירות הפגוע

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
מושל מחוז פוקט הודיע על תוכנית ארוכת טווח לחידוש ופיתוח התיירות ומגזרים כלכליים נלווים כדי לסייע להתאוששות המחוז מהשלכות משבר הקורונה
חוף ים בפוקט
חוף ים בפוקט. צילום: 123rf

פוקט מתחילה אט אט לבצע קמפיינים לטווח הקצר, הבינוני והארוך, כדי להחיות ולשקם את ענף התיירות, שנקלע למצוקה קשה בעקבות הקורונה. מושל המחוז, נארונג ווונסו, הודיע כי המחוז תורם למדינה 400 מיליארד באט (קרוב ל-13 מיליארד דולר) בהכנסות מתיירות בכל שנה בממוצע.
הוא דיווח כי המגפה הכתה מכה הרסנית בתעשיית התיירות של פוקט המהווה 80% מכלכלת האזור. הוא ציין כי ההשקעה העצומה בתיירות מעוררת את הרשויות לחשוב מחדש על אסטרטגיית ההתקדמות הכלכלית של המחוז, לפיה היא מתכננת לצמצם את התלות שלה במגזר אחד באמצעות פיתוח עסקים פוטנציאליים אחרים, שיתרמו לצמיחה כלכלית של המחוז, כאשר ענף התיירות ייפגע.
על פי הדיווחים, ענף התיירות של פוקט העסיק כ- 323,219 איש לפני התפרצות נגיף הקורונה. המגזר יצר כ-245 מיליארד באט בתוצר שנתי, והתפרצות הנגיף גרמה לנזק מוערך של 160 מיליארד באט לענף התיירות במחוז.
עפ”י הצפי, מספר התיירים המבקרים בפוקט השנה יתכווץ ל-5 מיליון בלבד, לעומת 14.4 מיליון בשנה שעברה. מבין 5 מיליון התיירים הצפויים, 1.5 מיליון יהיו תאילנדים.
מושל המחוז אמר, כי העדיפות הנוכחית היא לשקם את המשק באמצעות יישום קמפיין התחדשות לטווח הקצר, בינוני וארוך, הכולל שיתוף פעולה בין המגזר הציבורי והפרטי.
בטווח הקצר, כפי שפרסמנו, הממשלה מציעה סבסוד של 40% על כרטיסי טיסה ולינה לאנשים היוצאים לחופשה במחוז בשלושת החודשים הקרובים. כמו כן, מוצעות הנחות נסיעה ולינה לעובדי שירותי בריאות כאות הערכה מצד הממשלה על מאמציהם במאבק בקורונה.
בטווח הבינוני והארוך, משרד המחוז וחברות התיירות מצפות לפתח מגזרים שאינם תיירותיים כדי לסייע בצמיחת המחוז. זה יכלול עסקים בתחום החינוך, הבריאות והגסטרונומיה.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

1 מחשבה על “פוקט מתכננת לשקם את ענף התיירות הפגוע”

  1. אגמון אסתי

    מתי ממשלת ישראל תיפתח גם את ענף התיירות והתעופה?
    מתי המשק הישראלי יפתח שכל המובטלים והחל”תניקיםמיחזרו לעבודה?

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.