צמיד או מלונית? פיילוט של צמיד אלקטרוני לשבים לארץ

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
שר הבריאות ויו"ר ועדת החוקה בכנסת על חלופה למעקב לחוזרים לישראל. הנוסעים יוכלו לבחור בין צמיד למלונית. ח"כ אשר: "אני מאשים את אלו שזה מקצועם, או את המשטרה שלא יודעת לאכוף, כדי למנוע את המראות המזעזעים של אנשים שסוחבים אותם בכוח למלוניות"
צמיד אלקטרוני
צילום: 123rf

שר הבריאות יולי אדלשטיין סיכם עם ח”כ יעקב אשר, יו”ר ועדת החוקה על התחלת פיילוט של צמיד אלקטרוני למי שיחזור בחו”ל.
זאת כדי לאפשר חלופה לאלו שאינם רוצים ללכת למלונית ומבקשים לקבל אפשרות אחרת.

במקביל המלוניות ימשכו לפעול עד שיסיימו את החקיקה לגבי הצמיד האלקטרוני, כך הוחלט בוועדת החוקה בכנסת.

במהלך דיון של הוועדה אמר ח”כ אשר לנציגי משרד המשפטים: “נלך על מרתון חקיקה מהיר, אנחנו לא משני הצדדים, אבקש לא להיתפס לקטנות או להנחות יפות שאינן מתכתבות עם המציאות”.

יו”ר ועדת החוקה ח”כ אשר פתח את דיון הוועדה על הכרזה לבידוד במלוניות: “8 חודשים הוועדה הזו עובדת קשה כמעט מבוקר עד ליל הל החלטות הממשלה, על התקנות והתקש”חים. הוועדה גילתה אחריות לאורך כל הדרך. תיקנו ובלמנו דברים שלא היו צריכים להיות בשיג ושיח מתוך אחריות. אף פעם לא שמנו אמברקסים תוך כדי נסיעה אך מה שהיה בימים האחרונים, אף אחד לא דמיין לעצמו שנגיע למצב שנדבר על סוגי אכיפה כמו היום, לא חלמנו על מסיכות או שנכלא אנשים בחדר סגור עם מפתח בחוץ אבל אנחנו בתוך אירוע והוועדה לקחה הרבה החלטות לא פופולריות. אם היינו רוצים להיות פופוליסטים הייתי יכול להגיע לבד ל-20 מנדטים מלשחרר פה ושם כל מיני דברים. הארכנו את ההכרזה על הבידוד במלוניות מספר פעמים כשלא היה באופק שום פתרון אחר אך זה לא יכול להיות. אנחנו משתמשים בדבר הקשה הזה כשאין ברירה, אך אם יש חלופות ידידותיות פי כמה המאפשרות לאדם בידוד בביתו צריך להביא פתרונות. לצערי הרב הממשלה לא הביאה את זה ואני לא מאשים את רה”מ אלא את אלו שזה מקצועם או את המשטרה שלא יודעת לאכוף, כדי למנוע את המראות המזעזעים של אנשים שסוחבים אותם בכוח למלוניות. כשאין ברירה ורוצים לחסום מוטציות עושים את הדברים הכי קשים, אבל כשיש ברירה כולנו צריכים להתיישר ואני קורא לנציגי המשרדים לתת יד וכתף. אני פונה לנציגי היועמ”ש ומשרד המשפטים שמלווים אותנו לאורך כל הדרך. אנחנו נכנסים לחקיקה מהירה מאוד כדי שהעניין הזה יוכל לעבוד מרגע שיש טיוטה ראשונית נלך על מרתון ישיבות לאישור. אנחנו לא משני צדדים. החיים תמיד הם בחירה בין אלטרנטיבות. לא חלמתם להגיע לצמיד או איכון טלפוני אבל אל מול מה שעושים היום שאותו אישרתם, אני מבקש לא להיתפס על קטנות ולא ללכת על כל מיני הנחות עבודה שיפה לומר אותן אך אינן מתכתבות עם המציאות אך העיקרון הוא להגיע לכך שאלו שמגיעים ארצה יהיו חייבים להיכנס למלוניות אך תהיה להם בחירה באלטרנטיבות אחרות. אף אחד לא יכפה עליהם את הבחירה”.

עוד אמר: “חבל שזה היה צריך לקרות בצורה הזו אך הוועדה לא אישרה את ההארכה כדי להתניע את החלופות. יכול להיות שהמלוניות הללו ישרתו אותנו גם בהמשך אם תקפוץ מוטציה חדשה”.

צילום: 123rf

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

1 מחשבה על “צמיד או מלונית? פיילוט של צמיד אלקטרוני לשבים לארץ”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה