שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

פנייה ליו"ר ועדת החוקה: "דרושה היערכות לאומית מוקדמת לחידוש תנועת התיירות"

לקראת דיון שיתקיים מחר (ב') בוועדת החוקה, חוק ומשפט של הכנסת בנושא "הדרכון הירוק", לשכת מארגני תיירות נכנסת והתאחדות המלונות מזהירים: "בפועל הדרכון הירוק יהווה תעודה לניהול תנועת אזרחי ישראל ולא את ייעודו"
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
דרכון ירוק
דרכון ירוק. צילום: 123rf

"נוצר הרושם כי 'הדרכון הירוק' יהווה תעודה לצורך יציאה מהארץ. בפועל יהווה 'הדרכון הירוק' תעודה לניהול תנועת אזרחי ישראל מדינת ישראל. למרות שמשמעותו המילולית של המילה דרכון הינה תעודת מעבר בין מדינות, ה'ירוק' שלנו לא יאפשר לקיים את ייעודו המילולי", כך כותבים נציגי לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל והתאחדות המלונות בישראל, ליו"ר ועדת החוקה, חוק ומשפט של הכנסת, ח"כ יעקב אשר.

המכתב נשלח לקראת דיון שיתקיים מחר (שני) בוועדה בנושא "הדרכון הירוק".

עוד כותבים נציגי הגופים כאמור, "בישיבת הוועדה הוצגה 'תעודת מחוסן' אותה נוכל להדפיס בביתנו גם באנגלית. 'מסמך ביתי' לא יוכל להוות אסמכתא מספקת ליציאה מהארץ ו/או כניסה למדינות רבות. כפי שמדינת ישראל לא תסכים לקבל בשעריה תיירים שיציגו מסמך ביתי המודפס במדפסת ביתית, כך גם ממשלות רבות ברחבי העולם".

עוד נכתב, "לצורך פתיחת שערי נתב"ג נדרשת היערכות מיוחדת ומורכבת, הקשורה בתאום בין משרדי ממשלה, יחידות סמך ממשלתיות וביניהם באופן משותף ואחיד לגורמים ומאגרי מידע בינלאומיים. משרד הבריאות, משרד הפנים והרשות להגירה ואוכלוסין, משרד התיירות, משרד התחבורה ורשות שדות התעופה, כולם צריכים לשתף פעולה בינם לבין עצמם ובינם יחד לבין גורמים בינלאומיים. מערך זה אמור לספק תיקוף (ולידציה) של נכנסים בשערי ישראל על היותם מחוסנים או מחזיקי בדיקות קורונה שליליות. ברור מאליו כי ישראלים שירצו להיכנס בשערי מדינות בחו"ל, ייבדקו ואישוריהם כמחוסנים יצטרכו גם הם לעבור תהליך של אימות ואישור שלא יוכל להסתמך על "אישור המחוסן" שיודפס בביתו של המחוסן".

הלשכה וההתאחדות הדגישו כי במכתב יש לאמץ תקנים בינלאומיים ל"דרכון הירוק" וכי פתרונות למצב החדש כבר קיימים במספר פרויקטים בינלאומיים שכבר פועלים, דוגמת פרוייקט ה-COMMONPASS ופרויקט נוסף של יאט"א – ארגון חברות התעופה העולמי ה-TRAVEL PASS, שטרם החל לפעול. "דרכוני בריאות דיגיטליים כבר קיימים. כמו כן, לצורך מתן אפשרות לתיירים מחוסנים, בשלב הראשון, להיכנס לארץ, יש לבקש ממשרד הבריאות לאפשר את הגישה למאגר הנתונים, כפי שעושות מדינות רבות בעולם. האישור לגישה למסמכים הפרטיים, ניתנת ע"י האזרח עצמו ומטעמו", מציינים.

את מכתבם סיימו בפניה אישית ליו"ר הוועדה בנוגע לחשיבות של התיירות הנכנסת לכלכלת המדינה, "התיירות הנכנסת לישראל מספקת כ-15% ממקומות העבודה בפריפריה וכ-7% ממקומות העבודה בישראל. ללא השבתה של תנועת התיירות לישראל, ערים כמו טבריה, ירושלים, נצרת, עכו, צפת ועוד, לא יוכלו לחזור לאיתנות כלכלית. אי מימוש הפוטנציאל הכלכלי הנובע מהתיירות הנכנסת לשיקום הכלכלה בעקבות המשבר, עלול להיות מחדל יקר ומיותר".

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.