פסח בנתב"ג: מעל 1.7 מיליון נוסעים יעברו בשדה

הגידול בתנועת הנוסעים יימשך גם במהלך חג הפסח. יום השיא בתנועת הנוסעים במהלך החג בנתב"ג- ה- 8.4 בו יעברו כ-95,000 נוסעים. 5 חברות התעופה חדשות יחלו לפעול בנתב"ג וגם, היעדים המועדפים בחג ומהן 5 חברות התעופה המובילות?

נתב"ג

הגידול הדרמטי  בתנועת הנוסעים  בנתב"ג יימשך גם במהלך חופשת הפסח השנה. רשות שדות התעופה מפרסמת נתונים לגבי חופשת הפסח הקרובה, ומהם עולה כי צפוי גידול של 17% בתנועת הנוסעים במהלך חודש מרץ חודש חופשת  הפסח בנמל התעופה בן גוריון.
במהלך חופשת הפסח יעברו בנתב"ג מעל 1.7 מיליון נוסעים.
תנועת המטוסים בטיסות בינלאומיות כ- 10,500 טיסות, גידול  של כ 22%.
שר התחבורה ישראל כ"ץ, מסר בתגובה לנתונים: "עם כניסתי לתפקיד פעלתי להוזלת יוקר המחייה בישראל. רפורמת השמים הפתוחים מאפשרת לראשונה לצרכן הישראלי לרכוש כרטיס טיסה ליעדים חדשים ובמחירים זולים במיוחד. התחרות בענף הביאה לפתיחת קווים חדשים לישראל וממנה ולתוספת טיסות של חברות התעופה, המציעות חבילות טיסה במחירים אטרקטיביים, החוסכים לצרכן הישראלי כסף רב. ההסכם מאפשר להגדיל את התיירות הנכנסת לישראל ומייצר מאות מקומות עבודה חדשים עבור הישראלים. הוא הופך את ישראל לחלק אינטגרלי ממדינות האיחוד האירופאי בכל הנוגע לתחום התעופה ופותח בפני ישראל כ-500 שדות תעופה ברחבי אירופה ללא כל הגבלה", אמר השר כץ.

ברשות שדות התעופה מציינים כי פתיחת השמיים על ידי  משרד התחבורה כי הסכם "פתיחת השמיים " ממשיך את הגידול של חברות התעופה הפועלות בנתב"ג כאשר קיים קשר ישיר בין הגידול בהיצע הטיסות  לבין הירידה במחירי כרטיסי הטיסה. טרמינל 1 המשרת את היוצאים בטיסות הלואו קוסט צובר תאוצה, ובחודש מרץ, נרשמו 260 טיסות בשבוע וביום השיא יהיו 44 טיסות ביום. חמש חברות תעופה חדשות תתווספנה השנה לפעילות בנתב"ג.
עוד מציינים ברשות שדות התעופה כי, בחופשת הפסח השנה יעמדו לרשות הנוסעים, בנמל התעופה בן גוריון, צוותים מתוגברים של עובדים ומתנדבים אליהן תצטרפנה סיירות / דיילות שירות,  בכדי לסייע לנוסעים. סיירת שירות ומתנדבים של רשות שדות התעופה יקבלו בפסח את פניהם של מעל מיליון ושבע מאות אלף הנוסעים  בנמל התעופה בן גוריון.
יום השיא בתנועת הנוסעים במהלך הפסח יהיה, יום ראשון ה-8.4 בו יעברו כ 95,000 נוסעים.

היעדים מועדפים על הנוסעים  במהלך פסח 2018: 

טורקיה (טיסות מעבר), איטליה, צרפת, ארצות הברית וגרמניה.

חברות התעופה המובילות בפסח: אל על, טורקיש, וויזאייר, איזי ג'ט ואירופלוט.
צ'ק אין  לטיסות היוצאות מנמל התעופה בן גוריון ניתן לבצע גם מאתר האינטרנט של נתב"ג או מאתר חברות התעופה.

5 חברות התעופה החדשות שיפעלו בנתב"ג:

AIR INDIA- ניו דלהי – הודו עם 3 טיסות שבועיות החל מיום חמישי 22/03.
AIR MOLDOVA  – ממולדובה החל מחודש מאי.
SICHUAN AIRLINES – מסין החל מאוגוסט- עד אוקטובר עם 2 טיסות בשבוע.
ALBA WINGS– מאלבניה החל מחודש מאי.
ORANGE 2 FLY– בחודשים מרץ אפריל בלבד.

איטליה- היעד המועדף על הישראלים בחופשת הפסח. בתמונה- מילאנו