איחוד האמירויות: אהלן וסהלן ליעד החדש על מפת התיירות

הסכמי השלום בין ישראל לבין מדינות ערב מעוררים התרגשות רבה ונושאים תקווה לעתיד טוב. איחוד האמירויות המורכבת משבעה נסיכויות (אמירויות) צפויה להפוך לאחד מיעדי התיירות המעניינים, הייחודיים והמרגשים, עם נופך תרבותי, היסטורי ואדריכלי עשיר. המדריך למתעניין: אילו אטרקציות מחכות לנו שם, אילו בתי מלון הכי נחשבים, האם יקר לבלות באמירות ומתי בכלל כדאי לטוס. 

איחוד האמירויות, נעים להכיר

איחוד האמירויות הינה מדינה רבת ניגודים אך מרתקת. זוהי אחת המדינות העשירות בעולם, לחוף יום ובלב מדבר. הונה מבוסס ברובו על נפט אולם התיירות הולכת והופכת לבעלת מרכיב משמעותי בכלכלה המקומית.

כל המדינות באמירויות הן מוסלמיות סוניות מתונות ונשיא האמירויות הנוכחי, חליפה בן זאיד. בן זאיד הינו מהאנשים המשפיעים בעולם, חזונו הוא שהוביל את האמירות לפריחה ולשגשוג הנוכחיים, כאשר הוא דואג לקדם את האמירויות כולן (ולא רק את ממלכתו שלו). הוא הגורם המוביל ביחסי החוץ של האיחוד והקו המרכזי הינו מסר של שלום, קדמה ופריחה.

בשבעת האמירויות מתגוררים כעשרה מיליון אנשים כשקצת יותר מעשרה אחוזים מהם אזרחים. מרבית התושבים מהגרי עבודה שמעניקים למדינה עושר תרבותי בלתי צפוי. האמירויות המפורסמות ביותר הן אבו דאבי ודובאי אך כל אמירות מרתקת בדרכה. לאמיר (השליט) של כל נסיכות השפעה עצומה על מדיניות הפנים וחזונו הוא שקובע. התרבות המקומית מייחסת משקל עצום למנהיג ולנאמנות השבטית ולכל אמירות הזכות לחוקק חוקים בנושאי פנים.

בניגוד למדינות רבות במזרח התיכון, שם המתח העדתי קורע את המרקם החברתי לגזרים, באמירות נשמר איזון בין נאמנות של כל אזרח לאמירות שלו לבין נאמנות פטריוטית לאיחוד. את האיחוד בין האמירויות מאפיין יחס של כבוד, ללא סכסוכי גבולות או מתחים אחרים. המנהיגים השונים מנהלים יחסי פנים וחוץ מתונים המשלבים בין תרבות המדבר לבין הבנה עמוקה ביחסי חוץ מודרניים. כל זאת הרקע לפריחה התיירותית ושפע האטרקציות הקורצות לתיירים מכל העולם וכעת – גם מישראל.

מידע חשוב ומועיל על תיירות באמירות

ההשקעה בתיירות ובאטרקציות מקומיות עצומה. זה הענף הצומח ביותר והוא צפוי להחליף את הנפט, בעתיד, כמקור הכנסה מרכזי. על פי קצב הגידול בתיירות, צופים כי בשנים הקרובות יגיעו לאמירויות כ-20 מיליון תיירים בשנה. עונת התיירות במדינה המדברית החמה היא החורף, אז הטמפרטורות הופכות לנעימות ומסבירות פנים (כ-23 – 25 מעלות ביום). בקיץ, עם זאת, המחירים צונחים ומי שיבקר בעיקר במוזיאונים הגדולים, במסגדים ובמגדל בורג חליפה, החום בחוץ לא צפוי להוות בעיה.

התחבורה מודרנית. בדובאי, לדוגמא, לשם מגיעים מרבית התיירים, פועלת רכבת תחתית מודרנית וכן פועלים קווי אוטובוס רבים ומוניות. מאוד קל לתקשר עם האנשים באנגלית, ניכר כי הציבור ברובו משכיל ומקבל את התיירים במאור פנים ובשמחה. ישראלים שהספיקו לבקר במדינה (חלקם עם דרכון זר) מספרים על תגובות מאוד חיוביות ותחושה של ביטחון אישי.

האם יקר לבלות באמירויות

השפע והפאר של האמירויות לא משתקפים במחירים שאותם צפוי לפגוש התייר שאיננו אמיד יתר על המידה. המחירים במדינה לא זולים אך גם לא יקרים עבור מי שמכיר את יוקרה המחייה הישראלי.

המטבע המקומי נקרא דירהם ועל פי פרסומים עדכניים, במלון טוב אפילו בשיא עונת התיירות תוכלו למצוא חדר בכ-800– 1,500 שקל ללילה. ארוחה במסעדה או נסיעה במונית יפגישו אתכם עם מחירים הדומים לאלה שבישראל. נופש חסכוני אולי לא צפוי לכם, אבל טיול מיוחד שאין בשום מקום אחר, דווקא כן.

בתי המלון הנוצצים של איחוד האמירויות

התיירות המתפתחת בצעדי ענק של המדינה והתקציבים הבלתי מוגבלים המופנים לענף הביאו להקמת כמה מבתי המלון הנוצצים המיוחדים ביותר בעולם. רבים מהם עוצבו על ידי אדריכלים נודעים, שהשתמשו במוטיבים לאומיים ומחיי המדבר לצד שימוש בחומרים מתקדמים ועיצובים עדכניים. מחירי הלינה באמירויות במלונות הפאר נעים בין 400 שקל לזוג ללילה לבין יותר מ-100,000 שקל לזוג, לסוויטות מלכותיות.

 • בורג' אל ערב –המלון, שנחשב בעיני רבים לטוב ביותר בעולם, הוקם על גבי אי מלאכותי, עם חיבור של גשר שנמתח לאורך מאות מטרים. עיצובו המיוחד של המלון שואב השראה מעיצובה של ספינה ערבית עתיקה, בעלת מפרש מרשים. נטען שזהו המלון עם מספר הכוכבים הכי גבוה בעולם (7 כוכבים) ומחיר חדר בו, בהתאם. בורג' אל ערב מציע 205 חדרי אירוח, במחירים שנעים בין כאלף לשלושים אלף דולר ללילה.
 • אטלנטיס דה פאלם – מעבר להיותו של המלון מפואר מעבר לכל דמיון, הוא גם מציע חווית לינה תת ימית. במלון פארק מים שמהווה מוקד משיכה וכן אקווריום ובו עשרות אלפי בעלי חיים ימיים מכל הסוגים. במלון כ-1,500 חדרים ועיצובו הפנימי והחיצוני מותירים רושם בל יתואר.
 • ארבע העונות – מלון בעל חוף פרטי, בריכות וספא, מגרשי ספורט ואין ספוראטרקציות. נחשב לפופולארי במיוחד בקרב זוגות צעירים. ביחס לתמורה, מחיר ללילה משתלם ונגיש יחסית. במלון מסעדה באווירת שוק מזרחי, ביתני אירוח פרטיים, גישה קרובה לשוק הזהב ולקניון המרכזי של האמירויות.
 • המלון הכי גבוה בעולם – המגדל העצום בורג' חליפה לא התקשה למצוא מקום למלון ארמאני, הנחשב גם הוא לאחד הטובים ביותר באמירויות.
 • וולדורף-אסטוריה – מצוי באחת האמירויות הקטנות יותר אך גם המסקרנות, פחות משעה נסיעה מדובאי. המלון המפואר ניצב מוקף באווירה מדברית קסומה, מצד אחד ים ומצד שני חולות זהב שנמתחים במלוא הדרם לעבר האופק.

אטרקציות באיחוד האמירויות – הכי גדולות בעולם

 • הקניון הכי גדול – הקניון של דובאי הוא לא פחות מעצום. אך לא פחות מכפי שהוא גדול, הוא גם מגוון. אפשר לבלות בו במשך שעות בלי לראות את כולו. המזרקה המפוארת בכניסה נחשבת לאטרקציה בפני עצמה.
 • מגדל בורג' חליפה – גורד השחקים הגבוה ביותר בעולם שהפך לסמל של האמירויות. תצפית מלמעלה כרוכה בתשלום בלתי מבוטל אבל מספקת חוויה שאסור לפספס. הכניסה למגדל, מתוך הקניון הגדול.
 • פסגת הר ג'איס– באמירות ראס אל חימה שוכן ההר הגבוה ביותר באמירויות. מלבד האפשרות להגיע לתצפית טבעית מרהיבה מאין כמוה, אפשר לשכור אופניים, לצאת למסלולי הליכה מסודרים או לשעוט על האומגה הארוכה והמהירה ביותר בעולם.
 • הלובר של אבו דאבי – זוהי הגרסה המקומית של המוזיאון המפורסם מצרפת. הוקם על גבי אי מלאכותי. במקום שלל תצוגות, מערביות ומזרחיות, גלריות ותערוכות לאין מספר. המוזיאון מארח תערוכות שהגיעו מהלובר לצד אין ספור מוצגים קבועים ומתחלים מהעולם.
 • מסגד השיח זיאד – מסגד עצום מידות מהגדולים בעולם, לבן ומבהיק משיש. נחשב לאחד המפוארים בעולם, הוקם ב-2007. במקום שווה להתרשם מהכיפות הלבנות והמינרטים הגבוהים. מבפנים העיצוב מרהיב, עם קווים מזרחיים עתיקים למראה, עיצובים של זהב אמיתי, הרבה שיש, קריסטל נוצץ וקשתות.
 • הגנים הבוטניים הגדולים בעולם – באמירויות שווה לבקר גם בגנים בוטנייםשמטופחים היטב במדבר העצום. הגנים פתוחים לקהל בעונת החורף והם מציעים עושר של צמחים מכל העולם. ההשקיה, אגב, נעשית אך ורק בלילה.
 • עוד אטרקציות שאסור לפספס: חובבי המכוניות לא יפספסו את מוזיאון המכוניות באבו דאבי ולמשפחות אסור לפספס את פארק אלמונטאז הקסום וכן את הלונה פארק העצום, שנקרא העולם של פרארי.

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.