פסק דין תקדימי: לחברת תעופה אחריות בלעדית לרישום יתר בטיסה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
בית המשפט המחוזי בלוד פסק זאת בניגוד לקביעת בית הדין לתביעות קטנות, שפסק כי על חברת הטיולים 'פגסוס' לפצות נוסעים, שנמנע מהם לטוס בטיסת 'איבריה' עקב רישום יתר לטיסה

בית המשפט המחוזי בלוד, קיבל באופן מוחלט את טענתה של חברת התיירות ‘פגסוס’, לפיה אין היא אחראית לרישום יתר, שביצעה חברת התעופה ‘איבריה’.

בניגוד לקביעת בית הדין לתביעות קטנות, שקיבל את תביעת הזוג בלזם כנגד חברת ‘פגסוס’, שנגרמה להם עוגמת נפש, כיוון שנמנעה מהם הטיסה לארץ, קיבל בית המשפט המחוזי בלוד את ערעורה של ‘פגסוס’ וקבע, שהאחריות הבלעדית במקרה של רישום יתר בטיסה היא על חברת התעופה.

בית המשפט המחוזי קיבל את הערעור של ‘פגסוס’ על פסק הדין של בית המשפט לתביעות קטנות, ביטל אותו, והטיל על הזוג בלזם להשיב לחברת פגסוס סך של 3,386 שקלים, ששולם להם בעקבות הפסיקה של בית המשפט לתביעות קטנות.

 

איבריה. צילום: 123rf

 

מדובר על זוג נוסעים, שהיו בטיול מאורגן של חברת ‘פגסוס’ במרוקו, ותבעו את חברת הטיולים על עוגמת הנפש שגרמה להם, כשבסוף הטיול בדרך חזרה לארץ נמנעה מהם טיסת ההמשך ממדריד בחברת ‘איבריה’.

כמקובל, הם קיבלו מחברת התעופה פיצוי של 600 אירו לאדם ומלון, כקבוע בחוק בגין רישום היתר, יחד עם עוד שני זוגות, ובשובם לארץ בחרו לתבוע את ‘פגסוס’ בגין התקלה של חברת התעופה.

חברת ‘פגסוס’ מצידה טענה, שלא הייתה לה כל יכולת להשפיע על התנהגות חברת התעופה בשדה התעופה, והשופט אברהם יעקב מבית המשפט המחוזי בלוד, קיבל את הטענה.

השופט קבע בפסק הדין: “אחריותו של סיטונאי התיירות היא לבחור את הספקים הסבירים”, וחברת התעופה הספרדית ‘איבריה’, כמובן, נחשבת לכזאת.

עוד קבע בית המשפט המחוזי תקדים: “אין לחברת התיירות אחריות לכל תקלה שקורית בדרך”, דהיינו, במהלך הטיול, ואחריותה רק לבחירת ספקים סבירים.

את חברת פגסוס ייצגו  עורכי הדין שלמה דגן ודנה פרחיי דיין.

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה