שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

מטיילים בארץ: כל פעילויות החורף של רשות הטבע והגנים ששווה להכיר

רשות הטבע והגנים מזמינה את הישראלים לצאת ולטייל באתרי הטבע וליהנות מסיורים מודרכים, אנקדוטות היסטוריות, תצפיות, בעלי חיים, פריחת חורף והרבה מאוד ירוק בעיניים. מה עוד וכמה זה עולה?
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
רשות הטבע והגנים
הכנרת על רקע הארבל. צילום: ספיר פרץ זילברמן

צפון

שמורת החולה – נפלאות הנדידה

עונת הנדידה נחשבת לעונה הנחשבת ליפה, המיוחדת והפוטוגנית ביותר בשמורת החולה, המצויה כעת בעיצומה. בבית הגידול הלח, שלו חשיבות עולמית לעופות מים, עושר של חי וצומח, שבילי טיול קלילים ונקודות תצפיות. במקום מוצע גם משחק משימות המשלב חידות ובסופו ממתינה תיבת אוצר. יש גם את מיצג "עופוריה", החושף את סיפורם של השמורה ושל החי והצומח בה (כניסה על בסיס מקום פנוי).
היכן: שמורת טבע החולה.
מתי: ימי שישי ושבת בשעות פעילות האתר.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.

עמק החולה. צילום: דורון ניסים. באדיבות רט"ג

סודות המעיין סיור – גן לאומי מעיין חרוד

סיור מודרך בעקבות גיבורים, מגדעון השופט עד יהושע חנקין גואל אדמות העמק. ניחשף לרזי הגבורה שהתרחשו בלב המעיין ונשמע על מלחמת שאול בפלישתים. הסיורים בשיתוף משרד התיירות.
היכן: גן לאומי מעיין חרוד
מתי: ימי שבת בדצמבר בשעות: 10:00, 12:30
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לשמורה, חינם למנויי מטמון.

גן לאומי מעיין חרוד.
גן לאומי מעיין חרוד. צילום: רקפת שלו

הארבל – שביל התצפיות

מצוק הארבל מתנשא לגובה 181 מ' מעל פני הים ומתצפת על הכנרת והרי הגולן והגליל. רט"ג מזמינה לצאת לסיור בשביל התצפיות בארבל במהלכו יסופר על הקרב בין הורדוס למתנגדיו היהודים שהסתתרו במערות הארבל ולחוות את ייחודו של מצוק הארבל ואת ערכי הטבע שבו. משך הסיור שעה וחצי עד שעתיים. הסיור מתאים לכל גיל, המסלול אינו מונגש. הסיורים בשיתוף משרד התיירות.
היכן: גן לאומי ושמורת טבע ארבל. נפגשים במבואת הכניסה.
מתי: ימי חמישי ושבת בדצמבר בשעות 10:00, 12:30.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.

איך שגלגל מסתובב לו – סיור בגן לאומי בית אלפא

רט"ג מציעה לסיור מודרך קצר בבית הכנסת העתיק בית אלפא שבו השתמרה רצפת פסיפס ייחודית, מהשלמות שנמצאו בארץ ישראל. בסיור, הסברים על בתי הכנסת הגליליים ועל בית הכנסת שנבנה בכפר התלמודי בית אלפא וכן היכרות עם סמלים וצפייה בסרט המספר את סיפורם של יצירת פסיפס גלגל המזלות והחיים בכפר התלמודי. משך הסיור כ-45 דקות. הסיור מתאים לכל גיל. האתר מונגש ומוצל ובית הכנסת ממוזג. הסיורים בשיתוף משרד התיירות.
היכן: גן לאומי בית אלפא, קיבוץ חפציבה.
מתי: ימים שישי ושבת בדצמבר בשעות 10:00, 11:00, 12:00, 13:00.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.

שביל בתי הבד – גן הלאומי כורזים
רט"ג יזמה סיור בשביל בתי הבד שנחנך השנה בגן לאומי כורזים. בשביל נוף וטבע משולב בהיסטוריה ומורשת. המסלול תוחם את הכפר היהודי הקדום עם שרידים של בתי בד המעידים על כלכלת היישוב. כמו כן, תצפיות על מורדות נחל כורזים, הכנרת והרי הגליל ורמת הגולן. הסיור ממשיך ברחובות העיירה היהודית כורזים שנוסדה לפני יותר מ-2,000 שנה ועיקר שרידיה מתקופת המשנה והתלמוד. הסיור יערוך היכרות עם "חלונות כורזים" – שיטת בנייה ייחודית לאזור – כולל ביקור במקווה הטוהרה ובבית הכנסת. הסיור יעבור גם במתקני התעשייה של עיירת החקלאים הקדומה, בגת בעלת הפסיפס המעוטר ובמתקני תעשיית שמן הזית וטחינת החיטה הנזכרת במקורות כ"חיטי כורזין" ונמצאה ראויה לשמש מנחה בבית המקדש. הסיורים בשיתוף משרד התיירות. משך הסיור כשעה וחצי. המסלול מתאים לכל גיל ורוב המסלול באתר מונגש. השביל המעגלי נוח וקל לטיול, אך אינו מונגש.
היכן: גן לאומי כורזים, נפגשים במבואת הגן.
מתי: ימי שישי בדצמבר בשעות 10:00, 12:30.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.

ציפורי עיר הפסיפסים – גן לאומי ציפורי

סיור ב"שביל התבלינים" אל רחובה הראשי של העיר הרומית ציפורי, שבה נמצאו 40 רצפות פסיפס כולל ביקור ב"בית חג הנילוס" וסיפור חגיגות הנילוס כפי שהוא משתקף ברצפת פסיפס בת 1,500 שנה. הסיור ממשיך לבית הכנסת הקדום. משך הסיור שעה וחצי, והוא מתאים לכל גיל. המסלול אינו מונגש.
היכן: גן לאומי ציפורי, נפגשים במבואת הגן.
מתי: ימי שישי ושבת בדצמבר, בשעות 10:00, 12:00
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לשמורה, חינם למנויי מטמון.

"לגלות אוצר בסיור קצר" – גן לאומי חמת טבריה
סיור בבית הכנסת הקדום עם רצפת פסיפס כולל מיצג אור-קולי על סיפורו של בית הכנסת והיכרות עם ימי הפאר וגדולתה של טבריה בהיותה מושב הסנהדרין ומקום חתימת התלמוד הירושלמי.
הסיור יעבור גם בחמאם סולימאן – חמאם תורכי שהיה פעיל עד שנות השישים של המאה הקודמת. ניתן ליהנות מבריכות שכשוך של מי המעיינות החמים בחמת טבריה. הסיור יצא בשעה 18:00 ממבואת הכניסה, אורכו כשעה והוא בשיתוף עם משרד התיירות.
היכן: גן לאומי חמת טבריה
מתי: ימי רביעי וחמישי בדצמבר, בשעות 08:00 – 21:00
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.

"בעקבות אבירים" – גן לאומי כוכב הירדן
סיור מודרך במבצר הצלבני השלם ביותר בישראל. המבצר, בלוואר שמו, יושב בנקודה הגבוהה ביותר ברמות יששכר וחולש על עמק הירדן ועמק המעיינות. הסיור יעבור במעברים נסתרים כולל סיפורים על המבצר הצלבני וצפונותיו של "כוכב הרוחות" האגדי. המסלול מתאים לכל גיל ומונגש ברובו, אך לא במלואו. הסיורים הם פרי שיתוף פעולה של משרד התיירות ורשות הטבע והגנים.
היכן: גן לאומי כוכב הירדן.
מתי: ימי שבת בדצמבר בשעות 10:00, 12:30.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.

מרכז

חופסיור – פלמחים

הדרכות בעקבות המופע החורפי של הגן הלאומי פלמחים. הדרכות בדגש על העבר המפואר של התל הקדום וסביבתו. בואו לשמוע איך הכל מתחבר וקשור לנמל בהדרכת מדריכי רשות הטבע והגנים. המשתתפים יתכבדו בתה חם ויצאו לסיור ממרכז השירות למטייל.
היכן: גן לאומי חוף פלמחים.
מתי: ימי שבת בדצמבר בשעות 11:00, 13:00.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה, חינם למנויי מטמון.

גן לאומי חוף פלמחים
גן לאומי חוף פלמחים. צילום: אייל מטרני באדיבות רט"ג

המרטיר מהעיר – מעלה אדומים
קהילת מתנדבי מרטיריוס של רשות הטבע והגנים מזמינה לסיור באתר ארכיאולוגי לא מוכר, שנפתח באופן מיוחד לסיור. הזדמנות להצצה אל ראשיתה של הנזירות בארץ ישראל שהתפתחה בצל המדבר של העיר הקדושה. הסיור מבנה המבוצר עובר באכסניית הדרכים ובאורוות הסוסים, בשער הכניסה, באבן הגולל גדולת הממדים, בחדר האוכל המעוטר רצפת פסיפס צבעונית ובמערת ההתבודדות הצמודה לו, שם החל מרטיריוס את חייו כמתבודד פשוט שהגיע לגדולה.
היכן: מנזר מרטיריוס (מעלה אדומים).
מתי: ימי שישי 10.12, 24.12, בשעות: 09:00, 10:00, 11:00.
ללא תשלום.

מטיילים ומשתכשכים – עינות צוקים

סיור טבע בשמורה החבויה שבנאת המדבר הנמוכה בעולם. בסיור יספור סיפורן של הנמלה האורגת וברקנית האשל החיות על שפת ים המלח בעולם ומתמודדות עם נסיגתו. מסלול ברמת קושי קלה ומתאים לכל גיל.
היכן: שמורת טבע עינות צוקים.
מתי: ימי שישי ושבת בדצמבר (למעט יום שישי ה 31.12) בשעות 10:00, 12:00, 14:00.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה, חינם למנויי מטמון.

דרום

מרחב בריחה – גן לאומי עתיקות עין גדי 
חדש – מרחב בריחה בעקבות סוד בושם האפרסמון. מוזמנים לסייע לארכיאולוגים לגלות מחדש את סוד ייצור הבושם בגן לאומי עתיקות עין גדי ולייצר בקבוקון בושם אישי משלכם. מאות שנים ייצרו תושבי עין גדי הקדומה את בושם האפרסמון, הבושם האיכותי והיקר ביותר בעולם העתיק. הם לא גילו לאיש את סוד ייצור הבושם, ובפסיפס העתיק בבית הכנסת אף נמצאה קללה איומה: "מוות אכזרי לכל בני משפחתו ולאיש אשר יעז לגלות לזרים את סוד העיירה". משך המשחק כשעה וחצי. מתאים לקבוצות ולמשפחות, מומלץ עד 6 משתתפים למשחק.
ערכת השתתפות במשחק: 80 שקל לכל המשפחה.
היכן: גן לאומי עין גדי.
מתי: שישי ושבת בדצמבר בשעות 08:00-16:00.
בתשלום נוסף על דמי הכניסה, חינם למנויי מטמון.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.