פתאל אירופה מכרה את מלון לאונרדו רויאל ברלין תמורת כ-230 מיליון שקל

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
על מנת לחזק את הנזילות, מכרה החברה את המלון בגרמניה, השכירה אותו בחזרה לתקופה של 25 שנה עם אופציה ל-5 שנים נוספות בתנאים מיוחדים. התזרים נטו הצפוי לחברה כ-76 מיליון שקל
ברלין. צילום: 123rf
ברלין. צילום: 123rf

פתאל אירופה, של דוד פתאל, ממשיכה לנקוט בפעולות כדי לחזק את נזילותה.
החברה מדווחת, כי חתמה על הסכם מחייב למכירה והשכרה מחדש (Sale and Lease Back)) של מלון לאונרדו רויאל ברלין בתמורה לכ-230 מיליון שקל (כ-57.4 מיליון אירו) .

התזרים נטו הצפוי לחברה מעסקה זאת הינו כ- 76 מיליון שקל ( כ-19 מיליון אירו).

במסגרת ההסכם עם מכירת הנכס יחתמו הצדדים על חוזה שכירות לתקופה של 25 שנה (בתוספת אופציה להארכה ב-5 שנים נוספות) בתנאים המשקפים את רוח התקופה. בשנת 2021 לא תשלם פתאל באמצעות חברת הבת SUNFLOWER דמי שכירות קבועים, אלא 60% מהרווח התפעולי הנקי (NOP), בשנת 2022 תשלם פתאל דמי שכירות קבועים של כ-2.9 מיליון אירו או -24% ממחזור ההכנסות (לפי הגבוה). החל משנת 2023 תשלם פתאל כ-3 מיליון שקל דמי שכירות קבועים או 24% ממחזור ההכנסות (לפי הגבוה).
כזכור, בשבוע שעבר סיימה פתאל החזקות בהצלחה רבה הנפקת זכויות למשקיעים. 99% מבעלי המניות של פתאל החזקות השתתפו בהנפקה בתמורה כוללת לחברה של כ- 99 מיליון שקל, מתוכם השקיע דוד פתאל בעל השליטה בחברה כ-57 מיליון שקל.
החברה גם דיווחה כפי שפרסמנו כי היא בוחנת מהלך של הנפקת סדרת אג”ח חדשה (סדרה ד’) בהיקף של עד כ- 200 מיליון שקל.

הסדרה החדשה תהיה מובטחת בשעבוד מדרגה ראשונה על מספר נכסים של החברה ומדורגת על ידי מידרוג.
בדוחות הרבעון הראשון לשנת 2020 דווחה החברה, כי להערכתה, תכניתה האסטרטגית, הכוללת, בין היתר, מכירה של חלק קטן מהמלונות שבבעלות החברה, ביצוע מימון מחדש לנכסים לא משועבדים וקבלת הלוואות בערבות מדינה בסכומים משמעותיים עשויה יחד עם הנפקת הזכויות להביא לתוספת מקורות כספיים של כ מיליארד שקל. סכום זה ויתרת המזומנים ושווי מזומנים בהיקף של כ- 740 מיליון שקל הנמצאים בקופת החברה נכון למועד פרסום דוחות מרץ 2020, יאפשרו לחברה לעמוד בהתחייבויותיה גם אם לא תהייה התאוששות מהירה בענף.
שחר עקה, דירקטור וסמנכ”ל הכספים, מסר: “מלון לאונרדו רויאל ברלין הוא אחד מבתי המלון הראשונים שרכשה החברה באירופה והוא נמצא באחד המיקומים האטרקטיביים בעיר. אני מציין זאת על מנת להבהיר, שהרשת אינה מאוהבת בנכסים שלה ותעשה כל שיידרש על מנת לעבור את התקופה הנוכחית שנכפתה עליה ועל עובדיה. מכירת בית המלון תיצור לנו תזרים נוסף של כ- 76 מיליון שקל והינה חלק מתכניתנו האסטרטגית להגדלת הנזילות של הקבוצה. המכירה מתווספת לפעולות נוספות לצמצום ההוצאות וגידול התזרים של החברה ורק בשבוע שעבר סיימנו בהצלחה הנפקת זכויות בהיקף של כ- 99 מיליון שקל המשקפת הבעת אמון מצד המשקיעים ביחס לעוצמתה של הרשת וליכולתה לצלוח את משבר הקורונה. בנוסף, פתאל אירופה בוחנת גיוס חוב באמצעות סדרה חדשה עם שעבודים מדרגה ראשונה לנכסים איכותיים של החברה וכן אנו ממשיכים לנהל מו”מ למכירת 2 בתי מלון נוספים באירופה”.

דוד פתאל
דוד פתאל. צילום: יח”צ
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

3 מחשבות על “פתאל אירופה מכרה את מלון לאונרדו רויאל ברלין תמורת כ-230 מיליון שקל”

  1. מירי קפון

    מאמינים בחברה מיום צאתה לאוויר העולם, החברה האמינה, משדרת עוצמות בענף בקנה מידה מטאורי, הצלחתה מעבר לקו האופק, עוצמה אדירה ליובלי
    שנים ארוכות וחזקות.

  2. שרה מתניהו

    זה רק מראה עד כמה הם כלום. גל עולמי נוסף והם יכולים ללכת למכור חצי מהנכסים. לא מוכרים דבר כזה אם יש נכסים אחרים ויש. אבל כנראה הרבה הרפתקאות בברלין…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.