פתאל: “לא היה מקרה אחד, שבו הצבעתו של חייק הכריעה את הכף בעניין כלשהו”

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
לבקשת סגל רשות ניירות ערך, החברה של דוד פתאל דיווחה לבורסה אודות כהונת נשיא התאחדות המלונות בחברה: "חייק הינו דירקטור בעל חשיבות רבה לדירקטוריון ולאיכות הדיונים וההחלטות. הוא לא ביקש תמיכה מיו"ר ומנכ"ל החברה ובעל השליטה, דוד פתאל, בעניין הקשור לבחירות, ולא היה חשש לניגוד עניינים"
אמיר חייק
"הכיוון בהחלט מעודד". אמיר חייק צילום: יח"צ

פתאל החזקות דיווחה לבורסה אודות פעילותו בחברה של אמיר חייק, נשיא התאחדות המלונות, וזאת לבקשת סגל רשות ניירות ערך.
החברה שוללת כל ניגוד עניינים קיים בין היותו של חייק נשיא התאחדות המלונות, בחירתו לתפקיד ולבין הכהונה שלו כדירקטור בלתי תלוי בפתאל.
פתאל כותבת בין השאר על חייק, שמוגדר כדירקטור בלתי תלוי בדירקטוריון החברה, כי: “חייק הינו דירקטור בעל חשיבות רבה לדירקטוריון ולאיכות הדיונים וההחלטות בדירקטוריון ובוועדותיו, מקפיד על נוכחות והשתתפות פעילה בכל הישיבות ותורם מהידע והניסיון שלו לטובת החברה”. עוד מציינת פתאל כי: “בכל תקופת כהונתו של חייק כדירקטור בלתי תלוי בדירקטוריון החברה לא היה ולו מקרה אחד שבו הצבעתו של חייק הכריעה את הכף בעניין כלשהו”.

כמו כן מוסיפה פתאל כי:”בחירתו מחדש כנשיא ההתאחדות לא הייתה תלויה באופן הצבעתם של נציגי החברה בבחירות”. עוד מוסיפה החברה כי: “לעניין הלך הרוח בתקופה הרלבנטית – מר חייק לא ביקש תמיכה מיו”ר ומנכ”ל החברה ובעל השליטה בה, דוד פתאל, בתקופה הרלבנטית בעניין הקשור לבחירות ובכלל זה לא ביקש ממר פתאל להצביע עבורו או לפעול בדרך כלשהי לטובת היבחרו מחדש כנשיא. יוסף על כך שגם יתר חברי ההנהלה הבכירה של החברה, ובכלל זה שחר עקה, דירקטור וסמנכ”ל הכספים של החברה, ועופר רפיח, אחראי מיזוגים ורכישות בקבוצה, לא שוחחו עם חייק בתקופה הרלבנטית בעניין הקשור לבחירות ובכלל זה לא התבקשו על ידי חייק להצביע עבורו או לפעול בדרך כלשהי לטובת היבחרו מחדש כנשיא. התנהלותו של חייק המתוארת מחזקת את הצהרתו כפי שהובאה, כי העריך שבחירתו מחדש ממילא נתמכת על ידי רוב של חברי ההתאחדות וכי לא תושפע מאופן הצבעתה של החברה בבחירות כאמור. להערכת החברה, נוכח המקובץ לעיל וההלימה בין מבחן עוצמת הציפייה (במקרה דנן הציפייה הייתה שגם בלי תמיכת החברה, מר חייק ייבחר מחדש) לבין מבחן המציאות (בחוכמה לאחר מעשה לא היה כל ערך להצבעת נציגי החברה), בנסיבות העניין לא היה חשש סביר לפוטנציאל ניגוד עניינים, וכל שכן החברה ומר חייק הצליחו לסתור את החזקה בעניין זה של חשש לכאורה לניגוד עניינים, וכל שכן הוראות סעיף 240 (ג ) לחוק החברות לא הופרו”.

יחד עם זאת בפתאל מציינים כי: “על מנת להסיר כל חשש שהוא ממראית עין של ניגוד עניינים פוטנציאלי לכאורי עתידי, בעתיד הנראה לעניין או בכלל, החברה הורתה לנציגיה במוסדות ההתאחדות, כי כל עוד חייק מכהן כדירקטור בלתי תלוי בדירקטוריון החברה, וכן עד תום שנתיים ממועד סיום כהונתו בחברה, ימנעו/ לא ישתתפו בכל ההחלטות באותם מוסדות הקשורות למר חייק ובכלל זה מבלי לגרוע מכלליות האמור, ימנעו / לא ישתתפו בבחירתו מחדש כנשיא התאחדות בבחירות הבאות, אם שייבחר או שיעמיד עצמו לבחירה מחדש כאמור”.

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה