פתאל למחזיקי האג"ח: ותרו על בדיקת אמות מידה

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
עקב משבר הקורונה רשת מלונות פתאל מבקשת ממחזיקי האג"ח שלה לזמן אסיפה מידית לאישור ויתור זמני של בדיקת חלק מאמות המידה והזכאות לפירעון מידי. איזה סכום מתחייבת הרשת להשקיע בחברה תמורת הוויתור על חלק מאמות המידה הפיננסיות?
פתאל למחזיקי אג
דוד פתאל, בעל השליטה ברשת מלונות פתאל. צילום: יח"צ פתאל

עקב משבר הקורונה, רשת מלונות פתאל מבקשת את עזרת מחזיקי האג"ח שלה. פנתה למחזיקי האג"ח, סדרות ב' וג', לזמן אסיפת מחזיקי אגרות החוב לצורך אישור וויתור זמני של בדיקת חלק מאמות המידה הפיננסיות באגרות החוב של החברה לצורכי זכאות מחזיקי אגרות החוב לפירעון מידי. פתאל מעריכה כי במהלך שנת 2020 היא לא תעמוד באחת או יותר מאמות המידה הפיננסיות שהתחייבה לעמוד בהן במסגרת שטרי הנאמנות, וזאת בקשר עם נתוני ה-EBITDA של החברה בארבעה רבעונים רצופים. אי עמידה של החברה באמות המידה מאפשרת למחזיקי האג"ח לדרוש פירעון מידי של החוב כלפיהם בסך של כמיליארד שקל.

תמורת השינוי בתנאי שטרי הנאמנות, פתאל מתחייבת לבצע הנפקת הון של החברה בהיקף של 100 מיליון שקל, וזאת בדרך של הנפקת זכויות לבעלי המניות הקיימים של החברה. כאשר בעל השליטה, יו"ר ומנכ"ל החברה, דוד פתאל, הודיע לדירקטוריון החברה, כי בד בבד עם תיקון שטרי הנאמנות של אגרות החוב על פי הצעת החברה, הוא ינצל את מלוא הזכויות שיוקצו לו במסגרת הנפקת הזכויות, וישקיע בהון החברה כ-57 מיליון שקל. כעת בעלי האג"יח יצטרכו להחליט האם לקבל את הצעתו של פתאל או לקבל אותה עם התניות כמו ריביות והשקעה גדולה יותר שלו בחברה.

כזכור, במהלך המשבר הודיעה פתאל כי היא בוחנת אפשרות להכניס לחלק מהמלונות שבבעלות הקבוצה שותפים עסקיים בשיעור של עד 50%. החברה מציינת כי נכון למועד דוח זהה (חמישי האחרון), "לא מתקיים משא ומתן עם מאן דהוא להכנסת שותף לאיזה ממלונות החברה באירופה". החברה מציינת כי כיום פתוחים כ-30 ממלונות הקבוצה בישראל ובאירופה מתוך 182 מלונות הקבוצה, כאשר שיעורי התפוסה במלונות שנותרו פתוחים שיעורי התפוסה נמוכים ביותר בין 5% ל-30% בלבד.

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.