פתאל מתריע: “ניאלץ לדחות תשלומים לספקים שלנו”

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
יוסי פתאל, מנכ"ל לשכת מארגני התיירות הנכנסת: "אני משוכנע שכל המארגנים יעמדו בהתחייבויות שלהם בסופו של דבר. אנו זקוקים לתמיכה ממשלתית כדי לצלוח את המשבר ולהביא תיירים לישראל ביום שאחרי"
יוסי פתאל
יוסי פתאל. צילום: יחצ

בימים אלו, פנו חברות מארגני התיירות הנכנסת לישראל אל מגוון הספקים שלהם הכוללים בעלי מסעדות, מוזיאונים, בעלי מקומות בילוי ואטרקציות ועוד, בבקשה להגיע להבנות לדחיית תשלומים אותם הם חייבים.

יוסי פתאל, מנכ”ל לשכת מארגני התיירות הנכנסת לישראל, מתייחס: “לא קיימנו דיון בלשכה ולא יצאה הנחיה גורפת. כל חברה העוסקת בארגון תיירות נכנסת פועלת על פי שיקול דעתה והאפשרויות הכלכליות העומדות בפניה בימים קשים אלו. אין לי ספק כי בסופו של דבר, כלל המארגנים ייעמדו בהתחייבויות שלהם מול כל הספקים הרבים הניזונים מתנועת התיירות לארץ”.

“ירדנו לאפס פעילות בשבוע האחרון ונאלצנו לפטר מעל ל 50% מהמארגנים”, מוסיף יוסי פתאל. “אנחנו חייבים סיוע מהממשלה שיאפשר לנו לעבור את התקופה הזאת בהצלחה. המשך פעילות סדירה של המארגנים היא קריטית לחידוש תנועת התיירים לישראל ביום שאחרי. קיימות היום במערכת עשרות אלפי הזמנות מחו”ל הנמצאות בהמתנה. אם המארגנים לא ימשיכו לעבוד בכדי להחזיק את ההזמנות האלו בחיים, אותם תיירים יסגרו את טיולי הקיץ הקרוב במדינות אחרות ואנו נפסיד אות לצמיתות. הסיוע התקציבי שאנו מבקשים הוא זניח יחסית בהיקפו, והוא זה שיסייע לנו להמשיך את הקשר מול תיירים פוטנציאליים ממדינות שונות. מדובר בהשקעה מניבה מאוד לכלכלה הישראלית. במידה ולא נקבל את הסיוע והמארגנים ייאלצו להפסיק באופן מוחלט את פעילותם פוטנציאל כלכלי זה ירד לטימיון דווקא בתקופה שהוא הכי חשוב”.

לשכת מארגני התיירות הנכנסת לישראל מהווה את ארגון הגג של כ-1,600 המארגנים העוסקים בהבאת תיירים לישראל מרחבי העולם. מדובר בענף ה-6 בגודלו מבחינת הייצוא בישראל המהווה את המרכיב החשוב ביותר בתעשיית התיירות ומכניס למשק מעל 8 מיליארד שקלים מדי שנה. מארגנים אלו אחראים בפועל על פרנסתם של עשרות אלפי עובדים הניזונים מענף התיירות הנכנסת כגון מדריכי דרך, נהגי אוטובוסים, מסעדנים ובעלי אטרקציות ועוד.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה