פתיחת הבריכות במלונות: מחר פגישה מכרעת של המלונאים עם משרד הבריאות

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
בתי המלון שחלק לא מבוטל מהם כבר ערוכים לקראת פתיחה המלונות לקראת חג השבועות, ממתינים להכרעה לגבי פתיחת הבריכות וחדרי האוכל. בישיבה ייטול חלק גם פרופ' גרוטו המשנה למנכ"ל משרד הבריאות
פגישה מכרעת לגבי פתיחת הבריכות במלונות
צילום: shutter stock

מחר (ראשון), אמורה להתקיים בערב בפגישה בין המלונאים לבין אנשי משרד הבריאות שתכריע לגבי פתיחת בריכות השחייה וחדרי האוכל בבתי המלון.

כזכור לא מעט בתי מלון כבר הודיעו כי בכוונתם לפתוח מחדש לקראת חג השבועות, וכבר יש להם ביקושים גבוהים, אך הם עדיין אינם יודעים מה ההוראות לגבי פתיחת בריכות השחייה וחדרי האוכל בבתי המלון.

מספר מלונאים שכבר הצהירו כי לא יפתחו את המלונות אם לא יינתן אישור להשתמש בבריכות השחייה. כך למשל, רשת מלונות קיסר, המונה 4 בתי מלון באילת, טבריה, ירושלים ורמת גן, שכבר הודיעה כי תיפתח את מלונותיה באילת ובטבריה ב-2 ביולי, מאיימת כי ללא פתיחת חדרי האוכל ובריכות השחייה לא תפתח את המלונות כמתוכנן.

 בפגישה מחר צפויי לקחת חלק גם פרופסור איתמר גרוטו, המשנה למנכ”ל משרד הבריאות, ובה ינסו בכירי המלונאים להגיע להבנות על מנת לסכם סופית את הנושאים שבמחלוקת.

כזכור, כפי שפורסם בפספורטניוז, התאחדות המלונות ערכה מסמך מקיף לגבי פתיחת בתי המלון מחדש תוך שמירת כללים המחייבים בגלל נגיף הקורונה.

בשבועות האחרונים התקיימו לא מעט שיחות בין אנשי משרד הבריאות למלונאים, ומטרת הישיבה מחר הישיבה להגיע לכלל סיכום באותן סוגיות.

כזכור, כפי שנחשף לראשונה בפספורטניוז, המלונאים פרסמו שורת ההמלצות שגיבשו המלונאים בסיועו של פרופ’ מומחה למחלות זיהומיות בשיבא,

ההמלצות החדשות לגבי הבריכות כללו:

1. ככל שמבוצע שימוש מספק בכלור וקיימת שליטה על מספר המתרחצים – ניתן להפעיל את בריכת השחייה ובלבד שיישמר ריחוק חברתי בין המתרחצים בתוך מים ובין הנופשים מחוץ למים, צפיפות הרוחצים בבריכה תבוקר עפ”י מדד של מספר רוחצים למ”ר בכפוף לאישור משרד הבריאות.
2. מעבר להנחיות התברואיות הקבועות לשימוש בבריכה ע”י האורחים, יש להדגיש באמצעות שילוט בולט את ההנחיות הספציפיות למניעת קורונה.
3. יש להבהיר לאורחים כי מגבות הרחצה הן לשימוש אישי ואין להעבירן מאורח לאורח.
4. יש לנטר את מספר הנכנסים לשטח הבריכה, למלתחות ולאזורי המנוחה מסביב ובמקרה הצורך, להגביל כניסת מתרחצים, על מנת למנוע צפיפות במקום.
מחלקת המשק תקפיד על חיטוי תכוף של הכסא/מיטת הנוח בין משתמשים. רחק בין מיטות השיזוף/כסאות ישיבה יהיה 2 מטר לפחות.
5. מלתחות יעברו ניקוי וחיטוי תכופים כתלות בהיקף הפעילות.
6. מתקנים רחצה אחרים – בריכות זרמים, סאונה, חמאם וכו’ – יש להקפיד על טיפול ותחזוקה כאמור לעיל בפרק העוסק במתקני מים לפי הנחיות משרד הבריאות למי נופש ובריכות זרמים. במתקנים מסוג זה השימוש יהיה יחידני או 7. למספר מצומצם של משתמשים השוהים יחד ומצויים ממילא במגע קרוב בחופשה (לדוגמא בני זוג).

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

1 מחשבה על “פתיחת הבריכות במלונות: מחר פגישה מכרעת של המלונאים עם משרד הבריאות”

  1. איזה שטויות… אנשים שנכנסים לבריכה שוחים וזזים בה, לא עומדים במקום.. אין אפשרות לשלוט במרחק בין האנשים, במיקומם ולמנוע מהם תזוזה… אם פותחים אז פותחים ללא תנאים.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.