צרפת מטילה מס אקולוגי על כל כרטיסי הטיסה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
המס החדש, שייכנס לתוקף בשנה הבא, מעורר תרעומת בחברת אייר פראנס, והודעתה של שרת התחבורה הצרפתית גרמה לירידה מיידית במניות של חברות התעופה האירופיות המפעילות טיסות בצרפת

 

אליזבט בורן, שרת התחבורה של צרפת, ביוזמה משותפת עם פרנסואה רוגי, שר המדינה לתמורה אקולוגית, הודיעה אתמול על מס אקולוגי חדש, בשיעור שבין 1.5 עד 18 אחוזים על הכרטיסים לכל הטיסות היוצאות מצרפת החל בשנת 2020.

המס החדש, נוסף למיסוי המקובל על כל אמצעי התחבורה הגורמים לזיהום הסביבה, צפוי להכניס לממשלת צרפת כ-180 מיליון אירו כבר בשנה הבאה, והמס יהיה מדורג עפ”י אורך הטיסה, היעד והמחלקה.

על כרטיס לטיסת פנים בצרפת או באירופה יוטל מס של 1.5 אירו, על כרטיס במחלקת אקונומי בטיסה מחוץ לאירופה – 3 אירו, על כרטיס במחלקת עסקים בטיסה בתוך אירופה – 9 אירו, על כרטיס במחלקת עסקים בטיסה מחוץ לאירופה – 18 אירו.

מיד לאחר הודעתה של שרת התחבורה אתמול, נרשמה ירידה משמעותית במניות חברות התעופה האירופיות, המפעילות טיסות מצרפת. אייר פראנס, באופן טבעי, נפגעה במיוחד עם ירידה של 5.2% בערך מניותיה, ריינאייר רשמה ירידה של 4.8%, איזי ג’ט – ירידה של 4% ולופטהנזה – ירידה של 3%.

אייר פראנס, הנפגעת העיקרית מהמס החדש, הביעה תרעומת בטענה שהמס יפגע משמעותית בכושר התחרותיות שלה, דווקא בתקופה שהיא מחדשת את צי המטוסים ועושה מאמצים לצמצם את זיהום האוויר.

זה מכבר, לטענת אייר פראנס, צרפת היא המדינה המטילה את המיסוי הכבד ביותר על תעשיית התעופה באירופה, והמס החדש יכביד עליה בצורה לא הוגנת, בעוד היא תורמת 1.1% לתוצר הלאומי של צרפת ומייצרת יותר מ-350 אלף משרות. 50% מטיסות החברה מופעלות מצרפת, ולטענת אייר פראנס, המס יטיל על החברה עלות שנתית נוספת של יותר מ-60 מיליון אירו.

ניס. צילום: ספיר פרץ זילברמן

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה