קבוצת אייר פראנס – KLM מצמצמת פעילות של 70-90%

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
קבוצת התעופה נוקט בצעדים על מנת להתמודד עם השלכות נגיף הקורונה: הבטחת תזרים המזומנים, צמצום בהיקף הפעילות וקרקוע מטוסים, הוצאת רוב העובדים לחופשה ללא תשלום בתקופה הקרובה וציפייה לתמיכה של ממשלות צרפת והולנד
אייר פראנס - KLM
אייר פראנס - KLM. צילום: יח"צ

מול המגבלות הגוברות על תנועה בין מדינות לצד מגמת הירידה החזקה בביקוש, שהביאה לירידה בתנועה ובמכירות במהלך השבועות האחרונים, קבוצת אייר פראנס – KLM  נאלצת לצמצם בהדרגה את פעילות הטיסות באופן משמעותי בימים הקרובים. עפ”י פרסומי הקבוצה, הפעילות תצומצם ב-70-90% בהיצע המושבים – עפ”י מדד זמינות מושבים לק”מ טיסה (ASK).

ההפחתה בהיצע צפויה בשלב זה להימשך כחודשיים, כשאייר פראנס תקרקע את צי מטוסי האיירבוס A380 שלה ו- KLM תקרקע את צי מטוסי הבואינג 747 שלה.

כדי להתמודד עם המצב הקבוצה נקטה במספר צעדים להבטחת תזרים המזומנים שלה: זוהו אמצעים שיאפשרו חיסכון של 200 מיליון אירו בשנת 2020, הקבוצה מצמצמת את תוכנית ההשקעות בכ-350 מיליון אירו, הקבוצה משכה מסגרת אשראי של 1.1 מיליארד אירו ו-KLM משכה מסגרת אשראי של 665 מיליון אירו, והקבוצה וחברות הבת שלה מחזיקות עתה יותר מ-6 מיליארד אירו במזומן ובשווי מזומנים.

חברות התעופה אייר פראנס ו-KLM יקיימו התייעצויות עם נציגי איגודי העובדים לגבי הירידה בפעילות, שצפויה להוביל לארגון מחודש בכוח האדם.

עפ”י הדיווח של עיתון Le Monde, אייר פראנס עומדת לנקוט צעדים דרסטיים, כולל הוצאה לחופשה ללא תשלום של כ-80% מכמעט 40,000 עובדי החברה, ורק עובדים, הממלאים תפקידים חיוניים לפעילותה המצומצמת של החברה, ימשיכו בעבודה בתקופה הקרובה.

ביום חמישי האחרון, 12 במרץ, החליט נשיא צרפת, עמנואל מקרון, להעניק דחיית מס לחברה וכן הבטיח כי המדינה תפצה את העובדים, שייאלצו לצאת לחופשה ללא תשלום. גם ממשלת הולנד הודיעה כי היא בוחנת את כל האמצעים לתמוך בקבוצה.

הנהלת אייר פראנס ציינה: “אנו הולכים לנצל את הצעדים, שננקטו על ידי המדינה, כדי להקפיא את פעילותנו, בתקווה שנוכל להתאושש בהקדם האפשרי, כשהמצב ישוב לקדמותו”.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה