קבוצת לופטהנזה: איומי שביתות בעונת השיא של הקיץ

צוותי האוויר של חברת לופטהנזה, אירו-ווינגס ובריסל איירליינס עשויים להחליט בימים הקרובים על שביתות בעקבות סכסוכי שכר עם ההנהלה

לופטהנזהצילום: shutterstock

לא שקט בקבוצת לופטהנזה. עובדים בחברות התעופה של הקבוצה אינם מרוצים מתנאי השכר והעבודה, העלולים אף להיפגע בעקבות צעדי ההתייעלות הצפויים מצד הנהלת הקבוצה.

האיגוד המקצועי של דיילי האוויר של חברת לופטהנזה, UFO, מתריע בפני הנהלת החברה על יציאה לשביתה של דיילי החברה בחודש יולי עקב סכסוך שכר עם הנהלת החברה, שנמשך מאז שנת 2016.

נציגי איגוד UFO הסבירו כי הרקע לשביתה הצפויה מגיע לאחר שהנהלת לופטהנזה הודיעה להם שהמגעים עם האיגוד יופסקו,  וכי מאז 2016 צוותי האוויר מצפים ליישום הסכמי גישור, שהושגו עם הנהלת החברה, ותשלום שכר עפ"י הסכמי העבודה הקיבוציים.

גם עובדי חברת הלואו-קוסט של קבוצת התעופה, אירו-ווינגס (גרמניה), וחברת הבת שלה, ג'רמנווינגס, מתכוננים לשביתה, כשבשבוע הבא, כמקובל, צפוי להתקיים משאל בין עובדי החברות על יציאה לשביתה, אופייה ומשכה.

עפ"י הנהלת לופטהנזה ואירו-ווינגס, הם מוכנים לקיים מו"מ עם נציגות העובדים.

גם עובדי חברת התעופה הבלגית, בריסל איירליינס, השייכת לקבוצה, ופועלת תחת המותג של אירו-ווינגס, אינם מרוצים מהסכמי העבודה, וביום שני הקרוב תתקיים ישיבה מיוחדת של מועצת העובדים כדי לגבש החלטה על נקיטת אמצעים.

כזכור, ביום ראשון האחרון, מועצת המנהלים של קבוצת לופטהנזה תיקנה את התחזית הפיננסית שלה לשנת 2019 כולה בעקבות התוצאות המאכזבות בחודשים הראשונים של השנה. הנהלת אירו-ווינגס החליטה על צעדי התייעלות בלתי נמנעים, אותם היא תציג לאיגודים המייצגים את עובדי בריסל איירליינס הבלתי מרוצים.

נושאים שמוזכרים בידיעה