קבוצת לופטהנזה: התמיכות הממשלתיות עדיין מעוכבות

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
קבוצת התעופה מסרבת להעניק לממשלות אחזקות ומעורבות תמורת תמיכה, ובשל כך תוכניות הסיוע של ממשלות גרמניה, אוסטריה ובלגיה, עדיין לא סוכמו. לאחר מגעים עם קנצלרית גרמניה וקנצלר אוסטריה, קרסטן שפור, מנכ"ל הקבוצה, ייפגש גם עם ממשלת בלגיה
קרסטן שפור
קרסטן שפור. צילום: לופטהנזה

לאחר שדן כבר עם אנגלה מרקל, קנצלרית גרמניה, וסבסטיאן קורץ, קנצלר אוסטריה, על התמיכה לקבוצת התעופה, מנכ”ל קבוצת לופטהנזה, קרסטן שפור, יגיע מחר לבריסל כדי לדון בסיוע ממשלת בלגיה לחברת בריסל איירליינס, השייכת לקבוצת לופטהנזה.
שר האוצר הבלגי, אלכסנדר דה קרו, האחראי על הסיוע הממשלתי, צפוי להיפגש עם קרסטן שפור ולדון עימו על תוכנית הסיוע ועל עתידה של בריסל איירליינס.
כפי שפרסמנו, חברת התעופה הבלגית הודיעה השבוע על מצבה הקשה, המתבטא בהפסד של מיליון אירו ליום, ועל הצורך להיערך לארגון מחודש ולפטר כ-1,000 עובדים.
קבוצת לופטהנזה ממלאת תפקיד מכריע בעתידה של חברת התעופה הבלגית, הזקוקה בדחיפות לסיוע ממשלתי, אך קבוצת לופטהנזה אינה מוכנה להתניית הסיוע בהענקת מניות לממשלת בלגיה, עפ”י דרישתה, שיאפשרו לה מעורבות בניהול החברה.
דה קרו מוביל את המשא ומתן עם לופטהנזה מטעם ממשלת בלגיה, והוא מטיל ספק בעתידה של בריסל איירליינס, ותוהה: האם הממשלה צריכה לתת סיוע לחברה פרטית בלי להיות מעורבת בהנהלת החברה?
לופטהנזה אינה מוכנה להתפשר, אך שר האוצר הבלגי מקווה שהיא תשנה את דעתה ומעיר: “בשלב מסוים אני חושב שהצורך בכסף יהיה משמעותי”.
עפ”י העיתון “Le Libre Belgique”, לופטהנזה דחתה את הצעת ממשלת בלגיה לקבל סיוע כספי בסך 390 מיליון אירו תמורת 25.01 אחוז במניות בריסל איירליינס, ובכך להשיג עמדה של ‘מיעוט חוסם’, המעניק לה השפעה רבה בניהול החברה.
בדיוק באותו מצב מצויה קבוצת לופטהנזה, הן בגרמניה והן באוסטריה. לופטהנזה מסרבת לאפשר התערבות פוליטית מצד ממשלת גרמניה בחברה תמורת סיוע של 9 מיליארד יורו, ואותו דבר גם באוסטריה, בה אוסטריאן איירליינס מבקשת סיוע של 767 מיליון יורו.
דה קרו הבלגי אומר שהוא בקשר עם עמיתיו הגרמנים והאוסטרים כמעט כל יום, ויהיה צורך למצוא פתרון מתואם לשלוש המדינות. בשלב זה רק סוויס השוויצרית כבר קיבלה התחייבויות לסיוע באמצעות ערבות של ממשלת שווייץ להלוואה.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

  • תא לחץ
  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.