קוואנטס מציגה: הטיסה הראשונה בעולם ללא פסולת

במסגרת מדיניותה לשמירה על איכות הסביבה, חברת התעופה האוסטרלית מתכננת לצמצם משמעותית את ייצור הפסולת בטיסותיה ולבטל לחלוטין את השימוש בכלי פלסטיק חד פעמיים

מטוס קוואנטס (מקושט לכבוד הקהילה הלהט"בית) ומטוס ג'טסטאר בנמל התעופה בסידני. צילום: shutterstock

קוואנטס, חברת התעופה האוסטרלית, הפעילה את הטיסה הראשונה בעולם ללא כל פסולת, במסגרת יוזמתה לצמצם את ייצור הפסולת בטיסותיה ב-75% עד סוף שנת 2021 ולבטל את השימוש בכלי פלסטיק חד פעמיים עד סוף השנה הבאה.

בטיסת הפיילוט הייחודית בין סידני לאדלייד כל הפסולת, שיוצרה במהלך הטיסה, הועברה לדישון אורגני, לשימוש חוזר או למחזור.

"מדי שנה אנחנו, בקוואנטס ובחברת הבת ג'טסטאר, מובילים יותר מ-50 מיליון נוסעים, ומייצרים פסולת, היכולה למלא 80 מטוסי ג'מבו 747", אמר אנדרו דייויד, מנהל פעילות הפנים של חברת התעופה האוסטרלית.

"אנחנו רוצים לתת ללקוחות שלנו אותה רמת שירות, ממנה הם נהנים כעת, אבל בלי כמות הפסולת הנוצרת בטיסות", הוא ציין והוסיף, כי כל טיסה בין סידני לאדלייד מייצרת בדרך כלל 34 ק"ג פסולת, וקו זה לבדו מייצר כ-150 טון פסולת בשנה.

קוואנטס וג'טסטאר מתכננות להחליף 45 מיליון כוסות פלסטיק, 30 מיליון ערכות סכו"ם, 21 מיליון כוסות קפה ו-4 מיליון כיסויי משענות ראש בחלופות בנות קיימא.

רצוי לציין כי בחודש שעבר איתיחאד איירווייס הפעילה את הטיסה הבינלאומית הראשונה בין אבו דאבי לבריסביין ללא שימוש בכלי פלסטיק.