קונדור: הלוואה של ממשלת גרמניה לצורך המשך פעילות

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
נציבות האיחוד האירופי אישרה לממשלת גרמניה להעניק לחברת הבת של תומס קוק, שפשטה רגל בחודש שעבר, הלוואת הצלה של 380 מיליון אירו על מנת לאפשר לה המשך פעילות סדירה

עפ”י כללי הסיוע הממשלתי של האיחוד האירופי,  נציבות האיחוד אישרה לממשלת גרמניה להעניק לחברת ‘קונדור’ הלוואה זמנית בסך 380 מיליון אירו על מנת להבטיח המשך מסודר של שירותי התעופה ולהימנע משיבושים לנוסעים.

ב-25 בספטמבר, מיד לאחר שתאגיד תומס קוק, חברת האם של ‘קונדור’, נכנס להליך פשיטת רגל, הודיעה ממשלת גרמניה לנציבות האיחוד על כוונתה להעניק ל’קונדור’ באמצעות בנק הפיתוח הגרמני, KfW, הלוואת הצלה בסך 380 מיליון אירו, עקב מחסור נזילות חריף של חברת התעופה, שמרכז פעילותה בגרמניה.

הנחיות הנציבות האירופית לסיוע של המדינות לחברות בקשיים קובעות מגבלות של היקף ומשך של שישה חודשים לכל היותר כדי לאפשר לחברה פתרונות חירום.

במקרה של ‘קונדור’ הנציבות מצאה כי ההלוואה תבטיח המשך מסודר של שירותי הטיסה לטובת הנוסעים. יחד עם זאת, התנאים המחמירים המצורפים להלוואה לא יעניקו לחברה יתרון כלשהו בתחרות בענף התעופה.

הנציבות קבעה תנאים ברורים:

ההלוואה תשולם בתשלומים בתנאים מחמירים. על ‘קונדור’ להציג את צורכי הנזילות שלה על בסיס שבועי, והחברה תקבל תשלומי הלוואה חדשים, רק אחרי שתעשה שימוש באמצעיה העצמיים.

ממשלת גרמניה התחייבה, כי לאחר חצי שנה ההלוואה תוחזר במלואה, או ש’קונדור’ תבצע ארגון מקיף מחודש על מנת לחזור לרווחיות לטווח הארוך, וארגון מחודש כזה יהיה כפוף לאישור הנציבות.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה