קונצרן תומס קוק במרוץ לארגן חבילת הצלה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
הקונצרן מבקש לגייס 1.1 מיליארד ליש"ט. מנהל מו"מ עם תאגיד סיני המחזיק באג"ח שלו. אפשרות להשתלטות הסינים על החברה

קונצרן התיירות הוותיק תומאס קוק מסר אתמול (15.9.19), כי יבקש היום ממחזיקי אגרות החוב המרכזיים שלו לדחות את ישיבתם המיועדת להתקיים ביום רביעי. פניית ראשי החברה נעשתה מתוך ניסיון לארגן חבילת הצלה בסך 1.1 מיליארד ליש”ט שנועדה למנוע את התמוטטותה המיידית. כך דיווחו אתמול כלי תקשורת באנגליה.

מנהלי תומס קוק מקיימים שיחות עם נציגי התאגיד הסיני פוסון, שהם הנושים שלה ומחזיקי אג”ח משמעותיים של תומס קוק. המטרה היא להגיע להסכם חדש שבו יקבעו תנאי החוב. ההנחה היא שתומס קוק זקוקים ל”מרחב נשימה” כדי להמשיך ולתפקד אך משקיפים אינם פוסלים את האפשרות שמדובר בהשתלטות של התאגיד הסיני, שהוא גם הבעלים של קלאב-מד, על החברה. לפי ה-BBC כדי לקדם עסקת השתלטות נדרשת הסכמתם של שלושה רבעים ממחזיקי האג”ח.

“הודענו ב-28 באוגוסט שהגענו להסכמה משמעותית עם פוסון ונושינו האחרים בנוגע לתנאים מסחריים עיקריים שיאפשרו את הזרמת ההון הנדרש לתומאס קוק”, נאמר בהודעה שפרסמה החברה.

תומאס קוק דיווחה לראשונה בחודש מאי השנה על הפסד של 1.5 מיליארד ליש”ט במחצית הראשונה של השנה. חודש אחר כך מסרה החברה כי תאגיד פוסון, שהוא גם בעל המניות הגדול שלה, מבקש לרכוש את השליטה בארבע תחומי הפעילות של קונצרן התיירות. בחודש שעבר דווח כי העסקה סוכמה עם פוסון ורוב מחזיקי האג”ח שלה. דובר אז על הזרמת מזומנים בסך 900 מיליון ליש”ט שאמורים להיות מועברים בחודש אוקטובר.

תומס קוק פרסמה כבר 3 אזהרות רווח בשנה האחרונה. היא נימקה את קשייה באי שקט פוליטי ביעדי נופש כטורקיה, בגל החום הממושך בקיץ האחרון שהשאיר לקוחות רבים בביתם ובכך שלקוחות מעכבים את הזמנת חופשותיהם בגלל העדר הוודאות ביחס לברקזיט. תומס קוק סבלה גם מתחרות מצד אתרי נסיעות מקוונים וחברות תעופה לאו-קוסט.

החברה, שנוסדה לפני 178 שנים, אמורה לחדש את רישיונות התפעול שלה מול רשות התעופה האזרחית (CAA) ומול ATOL, הגוף המגן על צרכני חברות נסיעות. הגופים הללו אמורים לטפל בעשרות אלפי נוסעים רוכשי כרטיסי טיסה וחבילות תיור ונופש. לפי העיתון גארדיין כ-11 מיליון איש ייעשו שימוש בשירותי תומאס קוק עד סוף עונת הקיץ.

 

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.