שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

משרד הבריאות אישר: השבים ממדינות בסיכון יוכלו לקצר את הבידוד בשהייה במדינות שביקור בהן אינו מחייב בידוד

נוסעים השבים ממדינה שביקור בה מחייב בידוד (צבע כתום), יוכלו לקצר את ימי הבידוד במדינה שביקור בה אינו מחייב בידוד (צבע צהוב). ימי הבידוד ייספרו מהיום שבו ייכנסו הנוסעים לאותה מדינה שאינה בסיכון, מה שייקצר את ימי הבידוד בארץ. ההנחיה תיכנס לתוקף מיידית
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
לידיעת הטסים מאילת לנתב"ג: הטיסות ינחתו בטרמינל 3 במקום טרמינל 1
נתב"ג. צילום: רואי אזולאי

ביום שני האחרון (16.8), התכנסה ועדת העבודה והרווחה ואישרה את צו בריאות העם, שנכנס לתוקף עד ה-11.9 ובמסגרתו יחויבו בבידוד כלל השבים ממרבית מדינות העולם.

במהלך הוועדה, הבהירה טל פוקס, עו״ד מטעם משרד הבריאות כי אדם שהיה במדינה אדומה ולאחריה שהה במדינה ירוקה טרם הגעתו לארץ, זמן השהות במדינה הירוקה ייספר וירד לו מזמן חובת ימי הבידוד בארץ.

למרות זאת, ההנחיה לא שונתה באתר משרד הבריאות לפיה גם נוסעים השבים ממדינה ירוקה במידה ושהו במדינה המחייבת בידוד ב-14 הימים שלפני חזרתם לארץ, יחוייבו בבידוד מלא.

גורם בכיר במשרד הבריאות אישר הערב (רביעי) לפספורטניוז כי ההנחיה החדשה תיכנס לתוקף מיידית, מה שייקל משמעותית על השבים מחו״ל שיוכלו  כעת לעבור ממדינה המחייבת בידוד בחזור למדינה צהובה (מדינה שביקור בה אינו מחייב בידוד).  מספר הימים בהם יישהו הנוסעים במדינה שאינה מסוכנת יקוזז להם מימי הבידוד הנדרשים בחזרה לארץ.

כך למשל נוסעים שיבקרו בגרמניה הנחשבת למדינה בסיכון (כתומה) שביקור בה מחייב בידוד מלא בחזרה לארץ, במידה והם עוברים לפני החזרה לארץ מגרמניה לצ׳כיה, מדינה המוגדרת כצהובה שביקור בה אינו דורש בידוד בחזרה לארץ, יוכלו לקזז את  ימי הבידוד הנדרשים בארץ במספר הימים ששהו בצ׳כיה. אם ישהו למשל בצ׳כיה (יעד צהוב) 5 ימים, אזי לאחר חזרתם לארץ, יוכלו לקזז את אותם 5 ימים מימי הבידוד הנדרשים בארץ.

ההנחיה צפויה להתעדכן גם באתר משרד הבריאות בהקדם.

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

2 תגובות

  1. זה לא פיתרון הפיתרון היחיד זה לפתוח את השמים למחוסנים ולתיירים מחוסנים ללא בדיקות מיותרות. וללא מחוסנים ניתן עם בדיקה אחת וזה הכל. לשים חיתולי פנים כשנמצאים ליד אוכלוסיה בסיכון ולגמור כבר עם השיגעון הזה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.