קפריסין וגיאורגיה תחילה? מסתמן פיילוט להפעלת טיסות ל-1 עד 3 יעדים ביוני

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
במסגרת פיילוט ניסיוני, עשויות לצאת מנתב"ג טיסות ל-1 עד 3 יעדים כבר בחודש יוני הקרוב. היעדים הם קפריסין וכפי הנראה גם גיאורגיה ויעד נוסף שטרם הוחלט לגביו סופית. ומה הדין לגבי טיסות המגיעות מארה"ב?
לימסול, קפריסין
המרינה החדשה בלימסול. צילום: פספורטניוז

הבוקר (שני) התקיים בנתב”ג סיור בהשתתפות בכירי משרד הבריאות, פרופ’ איתמר גרוטו, המשנה למנכ”ל משרד הבריאות, ופרופ’ סיגל סדצקי, ראש שירותי בריאות הציבור וכן בהשתתפותם של נציגי המל”ל; נציגי פיקוד העורף; ונציגי ענף התעופה ורשות התעופה האזרחית (רת”א), שהגיעו כדי להיווכח מקרוב בשינויים שרשות שדות התעופה (רש”ת) יישמה באחרונה בטרמינל במסגרת ה”תו הכחול”, תקן ייעודי לתעופה הדומה ל”תו הסגול”.

לפספורטניוז נודע כי בשלב זה, מסתמן פיילוט להוצאת טיסות מנתב”ג במתכונת corona free שיחל כבר בחודש יוני ככל לקפריסין, וככל הנראה גם לגיאורגיה וליעד שלישי נוסף שטרם הוחלט סופית לגביו.

במסגרת הפיילוט צפויים לטוס, כאמור ל-1 עד 3 יעדים, בסך הכל כ-20 אלף נוסעים. שמואל זכאי, מנהל נתב”ג, אמר היום בתום הסיור: “אם המדינה אליה אני טס עומדת ברמת תחלואה נמוכה, אז אין שום הבדל בין לטוס מנתב”ג לאילת או לטוס מנתב”ג ללרנקה כי רמת התחלואה בשני המקומות דומה ולא עוברים בדיקות. אם שומרים על הרציונל הזה ומקפידים עליו, אז אני חושב שאפשר לפתוח את השמיים. ושלאף אחד לא יהיו אשליות, כמות הנוסעים שיהיו בשנת 2020-2021, אם הם יהיו שליש ממספר הנוסעים שהיו ב-2019, אנחנו נהיה במקום טוב”.

עוד נודע לפספורטניוז כי הטיסות הנכנסות מארה”ב, אינן רשאיות בימים אלה לנחות עם יותר מ-60% בתפוסה במטוס. זאת ועוד, המטוסים המגיעים מארה”ב מחויבים לשהות על הקרקע 5 שעות לפחות לצורך אוורור וחיטוי המטוסים.

כזכור, שר התחבורה של קפריסין, יאניס קרוסוס, הודיע כבר כי המדינה תפתח מחדש את שדות התעופה בשני שלבים, החל מה-9 ביוני וכי המלונות כבר קיבלו אישור לפתיחה מחדש ב-1 ביוני.
השלב ראשון בפתיחת שדות התעופה יהיה בין 9 ל-19 ביוני, והשלב השני יחל ב-20 ביוני. ישנן שתי קבוצות של מדינות עם כללים שונים לגבי כניסה למדינה.
בשלב הראשון, כל המגיעים יצטרכו להצטייד באישור רפואי, המעיד על בדיקות שליליות של נגיף הקורונה, שבוצעו תוך 72 שעות לפני ההגעה. במקרים של מדינות, שאינן מספקות בדיקות כאלה למבקשים לנסוע לקפריסין, ניתן לבצע בדיקות בעת ההגעה תמורת תשלום.
בשלב השני, לא תידרש בדיקה לנוסעים מקבוצת המדינות הראשונה הכוללת את המדינות: יוון, מלטה, בולגריה, נורבגיה, אוסטריה, פינלנד, סלובניה, הונגריה, ישראל, דנמרק, גרמניה, סלובקיה וליטא.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר וגם, באפליקציה

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

1 מחשבה על “קפריסין וגיאורגיה תחילה? מסתמן פיילוט להפעלת טיסות ל-1 עד 3 יעדים ביוני”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה

אני מעוניין לקבל חדשות, עדכונים והודעות פרסומיות מפספורטניוז.