קריסת ‘תומס קוק’: ביקורת נוקבת על ממשלת בריטניה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
שנתיים מאז פשיטת הרגל של 'מונארך' והממשלה לא נערכה לתרחיש דומה, מבקרים אמצעי התקשורת ומציינים שהחזרת הנופשים הבריטיים תעלה יותר מסיוע להמשך פעילות התאגיד. קריאה להקמת ועדת חקירה, שתבדוק גם את שכרם של קברניטי 'תומס קוק'

בקרב הציבור הבריטי ובאמצעי התקשורת מתנהל החל מהבוקר, עם הידיעה על קריסת תאגיד ‘תומס קוק’, קמפיין נוקב של ביקורת נגד הממשלה, שמאז קריסת חברת התעופה ‘מונארך’ לפני כשנתיים, לא נקטה כל אמצעים לטיפול במקרה דומה.

והנה שוב קורסת חברת תיירות ותעופה, ומותירה מאות אלפי בריטים בחו”ל, יותר מאשר בקריסת ‘מונארך’, ושוב צריכה הממשלה לגייס אמצעים ומשאבים ולהחזירם הביתה. מבצע ההחזרה יעלה הרבה מאד למשלם המיסים הבריטי, טוענים אמצעי התקשורת, והיה זול יותר לסייע לחברה להתגבר על קשיי נזילות ולהמשיך לפעול.

בוריס ג’ונסון, ראש ממשלת בריטניה, הגיב לטענות והצדיק את החלטת הממשלה לא לתמוך כספית ב’תומס קוק’, כיוון שזה עלול להוות תקדים, וכל חברה שתהיה בקשיים עלולה לבקש סיוע ממשלתי.

במקביל, שרת העסקים הבריטית, אנדריאה לידסום, ביקשה מרשות ‘חדלות הפירעון’ לקיים חקירה מהירה על הנסיבות, שהובילו לקריסתה של ‘תומס קוק’, כולל בדיקת סכומי השכר והבונוסים הגבוהים, שנטלו לעצמם קברניטי התאגיד.

פטר פרנקהאוזר, המנכ”ל, למשל, הרוויח 8 מיליון ליש”ט בחמש השנים האחרונות, כולל בונוס של 2.9 מיליון ליש”ט ב-2015. עפ”י ה’דיילי טלגרף’, מנהל הכספים הראשי, מייקל הילי, ומחליפו, ביל סקוט, שנכנס לתפקיד רק בתחילת השנה, קיבלו יחד 7 מיליון ליש”ט מאז 2014. יותר מ-4 מיליון ליש”ט שולמו גם לחברי ההנהלה הלא פעילים, כולל היו”ר הבלגי, פרנק מייסמן, שקיבל 1.6 מיליון ליש”ט.

חברי ‘ממשלת הצללים’ ממפלגת הלייבור אף פרסמו קריאה פומבית להחזרת כספים של חברי הנהלת ‘תומס קוק’ עקב “ניהול לקוי”.

בוריס ג’ונסון, ראש הממשלה, אמר: “אנחנו צריכים לבחון דרכים כיצד מפעילי תיירות, בדרך זו או אחרת, יכולים להגן על עצמם מפני פשיטות רגל כאלה…בכל מקרה המדינה צריכה לסייע לנופשים הנפגעים”.

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.