קרן פורטיסימו תחליט היום אם להגיש הצעה רשמית לרכישת ישראייר

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
האם קרן פורטיסימו, שבעבר ניהלה מו"מ לרכישת ישראייר, תגיש לנאמן החברה הצעת רכש רשמית? אם תעשה כן, צפויה לשנות את המשוואה בהליך המכירה
סיכום שנת קורונה בנתב
מטוס ישראייר חונה בנתב"ג. צילום: ספיר פרץ-זילברמן

קרן פורטיסימו צפויה לקבל היום (שלישי) החלטה סופית אם להגיש הצעה רשמית לרכישת ישראייר, מה שעשוי לשנות את המרוץ לרכישת חברת התעופה.

פורטיסימו ניהלה בעבר מו”מ לרכישת ישראייר אך לא הייתה בין החברות שהגישו לנאמן אי.די.בי, עו”ד אופיר נאור, הצעה לרכישת ישראייר. נציגיה שוחחו בעל פה, אך לא עשו זאת רשמית בכתב כנדרש.

הצעתה של פורטיסימו עשויה להגיע לכ-190 מיליון שקל, כולל הזרמה של כ-110 מיליון שקל לתוך החברה עצמה וכ-40 מיליון שקל נוספים למחזיקי האג”ח סדרה ט’ של ישראייר ותוותר גם על כ-10 מיליון שקל שאי.די.בי חייבת לישראייר בגין הלוואה שלוותה וטרם השיבה, כאשר הסכום ילך לטובת המחזיקים. כמו כן, פורטיסימו תשאיר בידי המחזיקים כ-20% מישראייר, כך שבעתיד יוכלו לקבל עוד כסף תמורת חלקם.

כזכור, מוטי בן משה הציב אתמול (שני) אולטימטום לפיו אם הצעת הרכש שהגיש בסך של כ-90 מיליון שקל במזומן, לא תובא לאישור בית המשפט עד יום ראשון הקרוב הוא יסיר את הצעתו.

מתמודדים אחרים הם רמי לוי שהציע כ-70 מיליון שקל במזומן, פלוס הקצאת מניות ואופציות שמשקפים שווי של כ-92 מיליון שקל לישראייר. אמנון סלע ומשפחת פרידנזון הציעו סכום של כ-80 מיליון שקל, וחברת כנפיים ששיפרה את ההצעה לרכיב מזומן של 35 מיליון שקל, עם אופציה להגיע לסך של כ-107 מיליון שקל.

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

  • flying sport 2020

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה