קרני: “ענף שלם מתמוטט זה לא חיים בצל הקורונה זו כניעה ודגל לבן לקורונה”

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
על רקע אישור תוכנית המענקים השבוע בממשלה, יוצא היום (שני), קובי קרני יו״ר התאחדות משרדי הנסיעות בקריאה אחרונה לשר האוצר לסייע לענף התיירות. "מדובר על סיוע כולל של סביב 120 מיליון ש"ח שנדרש על מנת להציל ענף מקריסה"
קובי קרני
קובי קרני. צילום: פספורטניוז

קובי קרני, יו”ר התאחדות סוכני הנסיעות, פנה שוב לשר האוצר ישראל כ”ץ בדרישה לעזר לעסקים הגדולים בענף הנסיעות והתיירות. לדברי קרני עיקר הפעילות בתחום התיירות היא לעסקים במחזור של מעל 100 מיליון שקל שלא קיבלו ולו סיוע של שקל מהמדינה.

קרני: “המענקים והסיוע שהממשלה מציעה לעסקים שנפגעו עקב משבר הקורונה אינם מתאימים לענף בחודש האחרון קרסו מספר משרדים ותיקים בענף וככל שלא יתקבל סיוע דחוף התופעה תלך ותתרחב. הענף עם אפס הכנסות לצד הוצאות קבועות רבות ללא סיוע וליווי ייעודי לענף ייגרם נזק עצום לכלכלת המדינה ועשרות אלפי עובדים יאבדו את מקור פרנסתם ויפלו לנטל על המדינה.לא יהיה לעובדים לאן לחזור. חשוב לציין כי עובדי הענף ,בניגוד לענפים אחרים,הם עובדים מקצועיים עם נסיון של שנים רבות בתחום התיירות.”
קרני מוסיף ומזהיר: “התחרות הקשה הינה מאתרים בינלאומיים שישתלטו על השוק,עסקים שלא משלמים מיסים בארץ ולא מעסיקים כאן עובדים.עסקים אלו גם לא כפופים לכל חוקי הגנת הצרכן. זו הסיבה העיקרית מדוע ארצות הברית והאיחוד האירופי הכינו מתווים מיוחדים ותמיכה בתעשיה והעבירו סיוע כבר בתחילת התפשטות הנגיף.”
עוד מבקש יו”ר ההתאחדות משר האוצר: “מדובר על סיוע כולל של סביב 120 מיליון שח שנדרש על מנת להציל ענף מקריסה היות והמחזורים בתיירות גבוהים מאד ,עם רווחיות נמוכה אין במתווה הכללי במשק פתרון מרבית החברות הגדולות שמעסיקות מעל 80% מעובדי הענף במחזור של מעל 100 מיליון ₪
נוצר מצב אנומלי הדורש תיקון, בו חברות עם מחזור של 99 מיליון שח יקבלו חצי מיליון ש”ח לחודשיים,בו בעת כאלו עם מחזור של 101 מיליון שח לא יקבלו שום סיוע”.

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

פרסומים נוספים מאותה קטגוריה

כתבות פופולריות

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.