קרקוע מטוסי ה-MAX: השפעה מינורית על המאזנים הכספיים של התעופה האמריקנית

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
החודש אמורות כל החברות לדווח על התוצאות של מחצית השנה למשקיעים. החברות הגדולות רושמות רווחיות בזכות הביקוש הגובר, כשחברת דלתא אייר ליינס, שלה אין מטוסי MAX, רושמת את התוצאות הטובות ביותר

בחודש יולי אמורות חברות התעופה האמריקניות לדווח לבעלי המניות על התוצאות הכספיות של המחצית הראשונה, והשנה הנושא המרכזי שעל הפרק: כיצד משפיע קרקוע מטוסי ה-MAX על המאזן ועל הפעילות בתקופה העמוסה ביותר של עונת הקיץ.

חברות התעופה האמריקניות נהנות השנה מעלייה משמעותית בביקוש, מחירי הדלק בירידה בהשוואה לאשתקד, ולעומת זאת, תעריפי הטיסה עלו במרבית החברות. כל אלה עשויים להצביע על חדשות טובות לחברות התעופה ולבעלי המניות, אך בכל זאת, המשקיעים מעוניינים לשמוע, כיצד משבר ה-MAX פוגע במאזן הכספי עד עתה ומכאן והלאה, במיוחד נוכח אי הוודאות, מתי המטוסים יוכלו לחזור לשירות פעיל.

דלתא אייר ליינס הייתה החברה הראשונה, שדיווחה לבעלי המניות על התוצאות הכספיות במחצית הראשונה של השנה. היתרון הגדול של דלתא, שאין לה בצי מטוסי MAX, ואכן היא חברת התעופה הרווחית ביותר ב-2019. במחצית הראשונה של השנה ערך מניות החברה עלה בכמעט 19%, והכנסת החברה למושב/מייל עלתה בשלושת החודשים האחרונים ב-3.5% בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה שעברה.

ליונייטד איירליינס 14 מטוסי בואינג 737 MAX9 , ומנכ”ל החברה, אוסקר מונוז, אמר לאחרונה, שנראה לו כי נוסעים רבים לא ירצו לטוס במטוסים אלה גם לאחר שיקבלו אישור טיסה מחודש. מניות החברה עלו השנה בכ-8%, והיא הודיעה כי תמסור דיווח לבעלי המניות ב-16 בחודש.

ברשותה של סאות’ווסט איירליינס 34 מטוסי 737 MAX, המספר הגדול ביותר בחברה אחת, ועפ”י תוכנית הפעילות של חברת הלואו-קוסט הגדולה, הם הוצאו מהלו”ז עד 1 באוקטובר בשלב זה. עם זאת, המנכ”ל גרי קלי הודיע לעובדים, שהשפעת הקרקוע תימשך אף מעבר לכך. המניות של החברה עלו עד עתה ב-6%, והיא הודיעה שתמסור דיווח מפורט למשקיעים ב-25 בחודש.

בצי של אמריקן איירליינס 24 מטוסי 737 MAX והיא נאלצת לבטל טיסות. הנהלת החברה תדווח לבעלי המניות על שני נושאים חשובים נוספים: הסכסוך המתמשך עם איגודי המכונאים והתוכנית לרכוש מאיירבוס את מטוסי ה-321XLR החדישים, המיועדים להחליף את מטוסי הבואינג 757 המיושנים. למרות משבר מטוסי ה-MAX המניות של החברה עלו השנה ב-4%, והיא צפויה למסור דיווח מעודכן למשקיעים לקראת סוף החודש.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה