ראשי הרשויות בגליל המזרחי: להפוך את מחניים לשדה משלים

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
ראשי הרשויות באשכול גליל מזרחי פנו לשרת התחבורה בבקשה להפוך את שדה התעופה מחניים לשדה משלים בינלאומי. את המהלך מוביל ראש עיריית צפת שוקי אוחנה שכבר שוחח עם השרה בנושא במהלך ביקורה בצפת
שרת התחבורה ראש עיריית צפת ומנכ
שרת התחבורה ראש עיריית צפת ומנכ"ל נתיבי ישראל. צילום: עיריית צפת

ראשי הרשויות בגליל המזרחי פנו לשרת התחבורה מירי רגב במכתב ובוא מבקשים להפוך את שדה התעופה מחניים לשדה תעופה משלים.
במכתבם ציינו ראשי הרשויות: “עם מינוייך לשרת התחבורה, אנו, ראשי הרשויות בגליל המזרחי, פונים אליך בבקשה לקבל החלטה אמיצה ומתבקשת: להפוך את שדה תעופה מחניים לשדה משלים, ובכך ליצור מנוע צמיחה חיוני לגליל כולו ולמדינת ישראל. החלטה דרמטית, שתשנה את תפיסת הפריפריה הצפונית ותיתן מענה לצרכים של הצפון מבחינת נגישות תחבורתית, ביטחון, תעסוקה ותיירות”.
עוד כתבו בפניה כי: “חיזוק שדה התעופה במחניים והפעלתו באמצעות טיסות סדירות למרכז ודרום הארץ וכן לאירופה, יחזקו את הפעילות התיירותית וייצרו פריחה כלכלית בגליל בתחום התיירות ואף באמצעות יצירת מאות מקומות תעסוקה חדשים סביב פעילות השדה. ראוי לציין כי בוצעו בדיקות של אנשי מקצוע וקיימת היתכנות לביצוע המהלך מכלל ההיבטים, לרבות הקמת מסלול באורך של 1,800 מטרים.

שרת התחבורה מירי רגב וראש עיריית צפת. צילום: עיריית צפת

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה ציין: “אנו ראשי הרשויות בצפון יודעים מה באמת יסייע לנו לפתח ולחזק את האזור ומבקשים מהממשלה – השקיעו במה שאנחנו צריכים. מדינת ישראל צריכה לקבל החלטה אמיצה ומתבקשת: להפוך את שדה תעופה מחניים לשדה משלים, להחיות את הגליל ולתת מענה לצרכי הצפון ומדינת ישראל מבחינת נגישות תחבורתית עם טיסות סדירות בארץ, מאירופה ולאירופה, מבחינת ביטחון המדינה ואפשרות לשמירה על שמיים פתוחים באמצעות פיזור מיקומי שדות התעופה, מבחינת פיתוח מקומות תעסוקה, חיזוק הגליל וכמובן פיתוח התיירות בחבל הארץ הייחודי. מדובר בפרויקט משנה מציאות ברמה האזורית”.

יו”ר אשכול רשויות גליל מזרחי וראש מועצה אזורית מבואות החרמון, בני בן-מובחר: “כאשר יסתיים משבר הקורונה, נצטרך שיהיו לנו כלים רבי עוצמה להתנעת הכלכלה בגליל. אנו פועלים לפתח מנועי צמיחה אזוריים שיהוו קרקע פוריה לפיתוח כלכלי ופיתוח מקומות תעסוקה. שדה תעופה בין לאומי במחניים הוא מנוע כלכלי משמעותי, בדגש על ענף התיירות והעסקים הנלווים לו. אנו מקווים ששרת התחבורה תפעל לקבלת החלטה זו, כפי שהובילה את קידום התרבות בפריפריה”.

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

1 מחשבה על “ראשי הרשויות בגליל המזרחי: להפוך את מחניים לשדה משלים”

  1. יוני

    יש שדה בחיפה. צריך להקים בו טרמינל חדש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.