ראשי ענף הנסיעות ובכירי חברות התיירות לנתניהו: “הופקרנו על ידי הממשלה, זו קריאה נואשת”

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
במכתב עליו חתומים יו"ר התאחדות סוכני הנסיעות והחברות הגדולות בענף הנסיעות הם כותבים בין השאר לנתניהו: "בענף התיירות המדמם ממשבר הקורונה, נותרו כשמונה חברות המעסיקות יחד כ-2,500 עובדים היושבים בבתיהם מאז פרוץ משבר הקורונה, חברות אלו נותרו ללא כל סיוע מהמדינה"
נתניהו למארגני התיירות הנכנסת
רה"מ, בנימין נתניהו. צילום: 123rf

במכתב יוצא דופן עליו חתומים כל ראשי החברות הגדולות בענף הנסיעות הם פונים לראש הממשלה, בנימין נתניהו בקריאה נואשת שיעזור לחברות במחזור של מעל 400 מיליון שקל לשנה שהמדינה לא נתנה להם עד היום פיצוי למרות שהן מעסיקות אלפי עובדים.

על המכתב חתומים, קובי קרני יו”ר התאחדות סוכני הנסיעות, אייל קשדן מנכ”ל השטיח המעופף, אפרים קרמר בעלים ומנכ”ל אשת טורס, יורם מוטעי מנכ”ל קשרי תעופה, עמי כהן בעלים ומנכ”ל קווי חופשה, יעקב אמסלם בעלים ומנכ”ל אמסלם טורס, בועז וקסמן בעלים ויו”ר אופיר טורס, אסף גורן מנכ”ל איסתא ישראל, גלעד ארדיטי מנכ”ל בי.טי. אל (אליס).

במכתב אל נתניהו הם מציינים בין השאר כי: “בראשית הדברים, ברצוננו לברך את אדוני על רשת הביטחון והסיוע הכלכלי שהוביל בתקופת משבר הקורונה למרבית המשק הישראלי.
יחד עם זאת, אנו החתומים מטה, ראשי החברות המובילות את ענף התיירות בישראל, חשים כי הופקרנו על ידי הממשלה, ואנו פונים לאדוני בקריאה נואשת וכמוצא אחרון, בטרם תיכנס הממשלה לסחרחרת הבחירות, לתקן את הדרוש תיקון ולתת מענה הולם גם לחברות בעלות מחזור שנתי העולה על 400 מיליון שקל בענף התיירות אשר נותרו עד כה ללא כל פיצוי וסיוע מהמדינה למרות נזקיהם העצומים ולמרות שאין חולק שהן זכאיות ליחס הוגן שאינו נופל מזה של יתר החברות במשק”.

עוד הם ממשיכים וכותבים לראש הממשלה כי: “ויודגם מיד למען הבהרת העיוות כי כיום, חברה שהייתה בעלת מחזור שנתי של 399 מיליון שקל זכאית לכל סל הפיצוי מהמדינה, וחברה שהייתה בעלת מחזור שנתי של 401 מיליון שקל זכאית ל 0 שקל סיוע מהמדינה. משול הדבר לכך שבתכנית הסיוע למשפחות, קיומו של הילד הרביעי היה מבטל את הזכאות למענק גם בגין שלושת הילדים הראשונים במשפחה, דבר שלא יעלה על הדעת!

קובי קרני
קובי קרני. צילום: פספורטניוז

נבאר לאדוני כי בענף התיירות המדמם ממשבר הקורונה, נותרו כשמונה חברות המעסיקות יחד כ2,500 עובדים היושבים בבתיהם מאז פרוץ משבר הקורונה, ואשר מחזוריהם ירדו ב80 אחוז ויותר כתוצאה מהמשבר. חברות אלו המהוות את עמוד התווך של הענף נותרו ללא כל סיוע מהמדינה וזאת אך ורק בשל היותן בעלות מחזורים העולים על 400 מיליון ש”ח בשנה. ויובהר מיד: חברות תיירות ומארגני תיירות הינן חברות בעלות מחזורים גדולים, בין היתר כתוצאה משיטת הרישום החשבונאית של הצגת כלל מחזור המכירות. כידוע לכבודו, מחזורים גדולים בענף התיירות אינם מלמדים על רווחיות וגודל החברה כלל ועיקר. נתח הרווחיות בענף נמוך מאוד וחברות בעלות מחזורים גבוהים אלו הינן לעיתים רווחיות פחות מחברות קטנות ובינוניות. החברות הללו הינן החברות בעלות ההוצאות הכבדות ביותר בענף.

חברות אלו, שלא קיבלו אף לא שקל אחד סיוע מהמדינה, הינן חברות אשר בימים כתיקונם תרומתן לכלכלת המדינה לא תסולא בפז, הן חברות המעסיקות אלפי עובדים ומפרנסות בעקיפין עשרות אלפי משפחות. החברות הינן החברות היצרניות המספקות את הסחורה לכלל ענף התיירות. בהיעדר כל סיוע הן עשויות לקרוס ונפילתן תיצור כדור שלג של פגיעה אנושה בענף ותפקיר את השוק לחברות בינלאומיות שאינן מעסיקות כאן עובדים, אינן משלמות כאן מיסים ואינן כפופות לחוקי הגנת הצרכן הישראלים”.

עוד הם מתארים את הסיטואציה הלא פשוטה בה הם נמצאים :”ולא שלא די בכל המתואר לעיל, דווקא חברות אלו, הן אלו שספגו וסופגות לאורך כל תקופת המשבר את הנזקים הכבדים ביותר. כך בשבועות האחרונים, בשל ההישגים הגדולים של כבודו בכל הנוגע להסכמים המדיניים החדשים, החלו ניצני פתיחת השמיים למספר יעדים מצומצם, מה שזרע מעט אופטימיות לתקומת ענף התיירות והתעופה הפצוע והמדמם. בהסתמך על המתווים הקיימים נערכו מארגני הטיסות והתיירות לפעילות – חכרו מטוסים מחברות תעופה, התחייבו לחדרים בבתי מלון, שילמו את סידורי הקרקע בנתב”ג ובמדינות היעד, ונשאו בעלויות כ”א, שיווק ופרסום אשר נדרשו לצורך חידוש הפעילות כאמור – ויאמר מיד מדובר במאות אלפי דולרים! אך אז הגיעה החלטת קבינט הקורונה על הכנסת כל השבים מחו”ל לבידוד במלוניות קורונה, טרפה את כל הקלפים והנחיתה מכה כלכלית קשה נוספת על חברות אלו, ומעט הפעילות שהייתה אמורה להניע את גלגלי ההצלה לענף, הפכה להיות עבורם חרב פיפיות. אירוע זה למעשה שכפל את אירועי חגי תשרי וההחלטה על איסור מכירת כרטיסי טיסה במהלך הסגר השני, החלטה אשר גרמה אף היא נזקים עצומים למארגני התיירות. אין לנו מילה או חצי מילה לומר בנוגע לחובתה של המדינה להגן, כפי ראייתה, על בריאות הציבור, אך לא ייתכן כי גופים עסקיים מדממים אשר כל עוונם שניסו לזקוף ראש ולחזור לפעילות ואשר ספגו נזקים עצומים כתוצאה מהחלטות הממשלה לא יקבלו כל סיוע מהמדינה במשך כל תקופת המשבר”.

הם ממשיכים ומציינים מבחינת הדרישה והמצב כי: “כעת יש לאדוני את ההזדמנות להשיב לעסקים אלו את האמון בממשלה אשר בפועל זנחה אותם ביחס לחברות אחרות. אנו פונים אליך באמונה ובידיעה כי אדוני ירצה ויוכל לתקן את הדורש תיקון ולשים קץ, עוד במשמרתו הנוכחית, למצב אנומלי בו חברות אשר ירדו ב 80 אחוז ויותר במחזורי המכירות שלהן, והינן בעלות ההוצאות הכבדות ביותר בענף, לא קיבלו כל סיוע מהמדינה ואינן זכאיות אפילו לתקרת החזר ההוצאות שנקבעה לכלל המשק בסך 250 אלף שקל בחודש.
ניתן בפשטות רבה ובעלות נמוכה מאוד להכניס חברות בודדות אלו לתוך סל הסיוע הקיים ולהחילו עליהם מהמועד בו היו זכאיות לכך יתר החברות במשק.
אי לכך, נודה שאדוני יקבל את ההחלטה הראויה וההוגנת להסיר את גג המחזור של 400 מיליון שקל לצורך עמידה בתנאים לקבלת הסיוע וזאת כך שהסיוע הניתן לכל יתר החברות עד כה יוחל גם על החברות בעלות מחזורים מעל 400 מיליון שקל שירדו ב-80 אחוז במחזוריהם, באותם תנאים ומאותו מועד בו החלו יתר העסקים לקבל סיוע”.

לקראת סיום המכתב הם כותבים כי הם למעשה מצפים פגישה עם ראש הממשלה: “נשמח לקבוע עם אדוני פגישה על מנת לשטוח בפניו את מצב הענף וחברות התיירות כאמור במכתבינו זה. נמתין בכיליון עיניים להחלטתך”.

 

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

4 מחשבות על “ראשי ענף הנסיעות ובכירי חברות התיירות לנתניהו: “הופקרנו על ידי הממשלה, זו קריאה נואשת””

 1. דניאל

  מכתב ענייני , ממצא ובהחלט מעביר את המסר …רק ש..צריך שמישהו בצד השני אכן יקלוט את גודל הקטסטרופה שהענף שלנו עובר …!!!
  בהצלחה לכולנו …

 2. יהודה נתנזון

  ב”ה תצלח דרככם .
  גם אני לא קיבלתי עד עתה אף לא 1 ש”ח ,
  אודה לעזרתכם לי ולכלל עובדי הענף ……

 3. סוכן נסיעות

  ביקשו ממני עכשיו להחזיר 55 אלף שח.
  החליטו שלא מגיע לי. מה יעשו סוכנים פרילאנסרים שכל ההוצאות היומיומיות נפלו עליהם. יש התחייבויות רבות. המענק הסוציאלי של 4500 ש”ח בחודש לא נותן מענה לנושא זה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה