ראש עיריית אילת: "לא אגיע לישיבת האמבוש במשרד רה"מ"

בעקבות כך, לשכת ראש הממשלה הודיע על ביטול הישיבה שנועדה להיום בבוקר בנושא שדה דב. בשני הפגנה מול בית ראש הממשלה נתניהו והקמת אוהל מחאה  מול כנסת ישראל

מאיר יצחק הלוי, ראש העיר אילת. צילום יחצמאיר יצחק הלוי, ראש העיר אילת. צילום יחצ

 

ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, הודיע אמש (שבת) לאנשי לשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו כי לא יגיע לישיבה בנושא שדה דב אותה הגדיר "אמבוש". הישיבה הייתה אמורה להתקיים היום (ראשון).

ראש עיריית אילת שנפגש ביום חמישי האחרון עם ראש הממשלה אמר: "לא נגיע לישיבה שהיא מנוגדת בתכלית הניגוד להחלטת ראש הממשלה, אשר נאמרה בצורה חדה ונטולת יכולת לפרשנות", כתב ראש העיר ללשכת ראש הממשלה והוסיף: "ראש הממשלה הדגיש כבר בפתח דבריו שליבת הנושא היא משפטית ומאחר שהוא כן רוצה שיימצא פתרון, דרש מכם לתאם לנו ישיבה דחופה עם היועץ המשפטי לממשלה. בכל מצב אם ותתואם פגישה עם היועץ המשפטי עצמו נגיע בשמחה. אמשיך ואומר שההצעה שלנו האומרת שיש להתקדם בתכנון, שיימשך לכל הפחות שנתיים ובהמשך בבנייה, שתיארך מספר שנים, על פי תכנית רמ"י ועיריית ת"א תוך הקצאת הדירות לגוש הגדול ולפרטיים, פותרת את כל הבעיות". עוד כתב ראש העיר :"אם תחקרו ותתעמקו בנושא תגלו בוודאי שאני צודק. לא ממליץ לכם להיכנס לרשימת האנשים שהיו שותפים להרס/הרג/חיסול העיר אילת".

ראש עיריית זעם גם בין השאר שלישיבה לא הוזמנו גם רון חולדאי ראש עיריית ת"א, וגם לא אנשי משרד התיירות, הבריאות והתחבורה.

העיר אילת מתכננת להפגנת המונים שתתקיים ביום שני הקרוב מול בית ראש הממשלה נתניהו וכנסת ישראל. באילת מתכננים שיירה של עשרות אוטובוסים שייצאו מאילת וחבל אילות בשני בשעה 10:00 בבוקר. בשעה 16:00 תתקיים הפגנה מול בית ראש הממשלה בבלפור. לאחר ההפגנה יאיישו תושבי העיר אילת את אוהל המחאה שיוקם בגן הורדים מול כנסת ישראל ויישאר שם ככל שיידרש כל עוד לא יודיעו על ביטול על סגירת שדה דב.

נושאים שמוזכרים בידיעה