ריינאייר: נמשך גל ביטולי הטיסות והשביתות

ביום שישי ישבתו טייסי החברה בבלגיה, שבדיה ואירלנד, וייתכן שגם הטייסים בגרמניה ובהולנד יצטרפו לשביתה. החברה כבר הודיעה על ביטול 146 טיסות, ונראה שתיאלץ לבטל טיסות נוספות

צילום: יח"צ

גל השביתות בחברת ריינאייר נמשך וסוחף את טייסי ועובדי החברה בכל רחבי אירופה.

טייסי הבית של החברה האירית החלו את גל השביתות הנוכחי בדבלין, ואליהם הצטרפו צוותי הקרקע של החברה במדינות שונות, ומעתה גם טייסי החברה ברחבי אירופה יוצאים בשביתות מחאה נגד ההנהלה, שלא נענית לדרישות השכר שלהם.

טייסי החברה בבלגיה, שבדיה ואירלנד הודיעו היום על יציאה לשביתה של 24 שעות ביום שישי הקרוב, כשגם הטייסים של ריינאייר בגרמניה ובהולנד עשויים להצטרף לשביתה. במשאל בקרב הטייסים ההולנדים 99.5% הצביעו על שביתה, ואילו בגרמניה 96% מחברי איגוד הטייסים תומכים ביציאה לשביתה.

בעקבות השביתה של הטייסים בבלגיה, שבדיה ואירלנד, הנהלת החברה כבר הודיעה על ביטול 146 טיסות ביום שישי – 104 אל בלגיה וממנה, 22 בשבדיה ו-20 באירלנד – שיפגעו ב-25,000 נוסעים. אם גם הטייסים הגרמנים וההולנדים יצטרפו לשביתה, החברה תיאלץ לבטל מאות טיסות נוספות.

הנהלת ריינאייר הודיעה, כי השביתות מיותרות והיא מנהלת מגעים עם הטייסים הממורמרים, וכי כל הנוסעים שייפגעו מביטולי הטיסות, ישולבו בטיסות חלופיות או כספם יוחזר.

ריינאייר: שביתות נוספות בדרך

ריינאייר תבטל כ-600 טיסות במהלך שביתה בת יומיים

 

.