ריינאייר בדרך להקמת חברת תעופה חדשה

קבוצת התעופה האירית ממשיכה להרחיב פעילות ומתכננת השקת חברת תעופה נוספת שתהיה רשומה במלטה. החברה החדשה תפעל תחת רישיון מלטזי ותוסיף קווים חדשים ל-61 הקווים הנוכחיים במלטה באמצעות 10 מטוסים

ריינאיירמובילה מרכזית לאילת. ריינאייר. צילום: 123rf

 

עפ"י פרסום בעתון 'סאנדיי טיימס' של מלטה, קבוצת ריינאייר מצויה במגעים מתקדמים עם ממשלת מלטה להקמת חברת תעופה חדשה, שתהיה רשומה במלטה, תפעל תחת רישיון מלטזי ותגדיל משמעותית את פעילותה במלטה באמצעות 10 מטוסים, לעומת 5 מטוסים כיום.

מייקל או'לירי, מנכ"ל ריינאייר, הכריז בשנה שעברה: "בשנתיים הקרובות תראו את ריינאייר מתבססת מחוץ לאירלנד". ואכן, חברת הלואו-קוסט האירית פתחה אשתקד חברת תעופה בפולין, ריינאייר סאן, שבסתיו הקרוב תשיל את השם ריינאייר ותיקרא 'באז', ובתחילת השנה השלימה את רכישת 'לאודה-מושן", וקיצרה את שמה ל'לאודה', ועתה היא קבוצת תעופה המפעילה 3 חברות שבסיסיהן העיקריים באירלנד, בפולין ובאוסטריה.

חברת התעופה הרביעית של הקבוצה תיקרא 'מלטה אייר', ועפ"י המוסכם היא לא תתחרה עם חברת הדגל המלטזית, 'אייר מלטה'. ריינאייר גם התחייבה להשיק קווים חדשים בין מלטה למגוון יעדים, נוסף ל-61 הקווים הנוכחיים, וכל מטוסי החברה, 10 במספר, יירשמו במלטה ויפעלו תחת רישיון תעופה מלטזי.

חברת התעופה החדשה תקים במלטה גם מתקן מיוחד לתיקונים ולתחזוקת מטוסים ותוך 3 שנים תשכור 350 עובדים מקומיים.

 

נושאים שמוזכרים בידיעה