ריצ’רד ברנסון מזרים 200 מיליון ליש”ט לווירג’ין אטלנטיק

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
חברת התעופה הבריטית, שבקשתה לתמיכה ממשלתית נדחתה, זקוקה לנזילות של מיליארד ליש"ט כדי לחדש את פעילותה ולפעול באופן סדיר, ובימים אלה מגייסת השקעות של בעלי המניות וגורמים נוספים
ווירג'ין אטלנטיק
מטוס ג'מבו של וירג'ין אטלנטיק. צילום: 123rf

סר ריצ’רד ברנסון, מייסד ומחזיק רוב מניות וירג’ין אטלנטיק, אמור להכניס 200 מיליון ליש”ט תזרים חירום לחברה, המתמודדת להשיג ‘חבילת חילוץ’ כוללת של מיליארד ליש”ט לצורך המשך פעילות סדיר.
כ-3,150 מתוך 10,000 עובדי החברה עומדים בפני פיטורים, כשהחברה החלה רק השבוע לחדש את פעילותה בהיקף מצומצם ובסימני שאלה לגבי העתיד הרחוק.
ברנסון ביקש בעבר מממשלת בריטניה הלוואת חילוץ, אך בקשתו נדחתה, והמבקרים טענו, כי המיליארדר יכול לגייס את הכסף בעצמו.
המימון הנוכחי אינו הפעם הראשונה שברנסון מכניס את היד לכיס כדי לסייע לחברה, בה הוא מחזיק 51% מהמניות, לאחר שבחודש שעבר מכר מניות של מיזם החלל, וירג’ין גלקטיק, ב-500 מיליון דולר כדי לסייע לאגפים שונים באימפריית ‘וירג’ין’ שלו.
בעלת המניות העיקרית האחרת של וירג’ין אטלנטיק, דלתא האמריקאית, המחזיקה ב-49% ממניות חברת התעופה הבריטית, צפויה להזרים 400 מיליון ליש”ט, אך לא בסכום חד פעמי, אלא באמצעות תשלומים נדחים עבור עמלות ושירותים שונים – עפ”י דיווח של Financial Times.
בנוסף, קבוצה של משקיעים פרטיים אמורה להזרים 250 מיליון ליש”ט נוספים, ועד 250 מיליון ליש”ט יסופקו גם על ידי חברות כרטיסי אשראי.
דובר חברת התעופה אמר: “וירג’ין אטלנטיק עמלה על הזרמת מימון מקיפה לחברת התעופה כדי להבטיח שנוכל להמשיך לספק קשרי תעופה ותחרות החיוניים לצרכנים ועסקים בבריטניה ומחוצה לה. אנו מעריכים מאוד את תמיכת בעלי המניות והמשקיעים ועל ידי עבודה משותפת אנו נבטיח כי וירג’ין אטלנטיק תוכל לצאת מהמשבר כחברת תעופה רווחית בת קיימא ועם מאזן בריא”.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

1 מחשבה על “ריצ’רד ברנסון מזרים 200 מיליון ליש”ט לווירג’ין אטלנטיק”

  1. שילמדו משפחת בורוביץ ככה מצילים את החברה וגם משפחת נקש עם ארקיע אבל לקחת רוחים שנים רבות זה בסדר ואם בעלי החברות לא יעשו כך פשוט למכור אותן למרבה במחיר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה