הנאמן לעו”ד של המשקיע החדש: “ללא ערבות בנקאית לא נדון בהצעה”

אופרן גם ב...
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
עו"ד נאור לעו"ד ראבד שהציע בשם הלקוחות לשלם על חברת התעופה 170 מיליון שקל: "עצירת הליך המימוש עלולה לגרום לנזק כבד ביותר, הן לנושי החברה והן לישראייר עצמה". עוד מבקש ראבד לקבל נתונים כספים על האיתנות הפיננסית של החברות המציעות
דחייה בהצבעת מחזיקי האג
ישראייר. צילום: עידו וכטל

לאחר שאמש (חמישי), בנק ההשקעות הקנדי, Waviah Capital, הנמצא בבעלות הישראלי, ד”ר שלמה עובדיה, יחד עם חברת אמרוק אוויאשן האוסטרלית, הגישו הצעה לרכישת החברה על סך של כ-170 מיליון שקל, נאמן אי.די.בי פיתוח, עו”ד אופיר נאור, דורש מהם לקבל במיידית ערבות בנקאית ע”י בנק ישראלי.

מבחינת עו”ד נאור, ללא קבלת הערבות הוא כלל לא ידון בהצעה. כמו כן, הוא דורש לקבל נתונים פיננסים לבחינת איתנותן הפיננסית של החברות המציעות.

גורם המעורב: “רק שנראה ערבות על כל הסכום של בנק ישראלי נדע שההצעה רצינית”.

עו”ד נאור העביר היום (שישי) לעו”ד יורם ראבד, המייצג את שלמה עובדיה, הבעלים של בנק ההשקעות הקנדי, תגובה להצעה. בתגובה ציין בין השאר כי: ״הצעה זו הועברה לא רק לאחר המועד האחרון, שהיה קבוע בהזמנה להציע הצעות, אלא אף לאחר הגשת בקשה לאישור הצעה (רמי לוי, ג.ל.) לבית המשפט המחוזי בתל אביב”.

עוד הוסיף עו”ד נאור כי: “מובן מאליו כי עצירת הליך המימוש עלולה לגרום לנזק כבד ביותר, הן לנושי החברה והן לישראייר עצמה, וסיכונים אלה מחייבים את קבלתה של הערבות בדחיפות כמו גן נתונים נוספים, על מנת שניתן יהיה לבחון את ההצעה ולשקול את האפשרויות השונות בעניינה. המציעות מתבקשות להעביר ללא דיחוי לידי הח”מ ערבות בנקאית להבטחת הצעתן. על הערבות להיות ערבות של בנק ישראלי.״

״המציעות מתבקשות להעביר לאלתר פרטים מהותיים, אשר לא הופיעו בהצעתן , ובכלל כך: התכנות רגולטורית, לרבות האישורים הרגולטוריים הנדרשים, בארץ ו/או בחול, לצורך קיום הצעתן וכן מזכר משפטי ביחס להיתכנות הרגולטורית של אפשרות הרכישה על ידי המציעות, בשים לב להיותן תאגידים זרים. איתנות פיננסית – אישור רו”ח, שככל הניתן יהיה מתוך 5 פירמות רואי החשבון הגדולות בישראל, בעניין ההון העצמי, היקף הנכסים הנזילים של המציעות ויכולתן של המציעות לעמוד בהתחייבויותיהן בהתאם להצעתן”.

כמו כן, דורש עו”ד נאור: ״נתונים פיננסים של המציעות- לרבות, אך לא רק, דוחות כספיים אחרונים של כל אחת ואחת מהמציעות.״

נאור סיכם: ״בשים לב לדחיפותם של הדברים ולחשיבותם, מתבקשים להשיב למכתבנו זה ללא דיחוי. כן, המציעות מתבקשות להעביר לאלתר את הערבות הבנקאית בנוסח המצורף למכתב זה. מובהר בזאת כי ללא קבלת הערבות הבנקאית והנתונים שהתבקשו במסגרת מכתבנו זה, לא ניתן יהיה לקיים דיון בעניין ההצעה”.

עקבו אחרי פספורטניוז בפייסבוק, בטוויטר, בלינקדאין, באפליקציה וב-google.news

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

כתבות פופולריות

החדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה