רכישת 'רימונים' עשויה לעלות ל'דן' כ-300 מיליון שקל

'הכשרת הישוב' דורשת כ-140 מיליון שקל עבור מלונות 'רימונים', אך רשת 'דן' תצטרך להשקיע סכום נכבד בשיפוץ המלונות, שמחציתם אינם בבעלות 'רימונים'. מאחורי הקלעים של העסקה הנרקמת

צילום: shutterstock

המו"מ בין רשת מלונות דן לרשת מלונות רימונים, שנחשף לראשונה ב'פספורטניוז', נמשך. רשת דן צפויה לרכוש את רימונים תמורת כ-140 מיליון שקל, אך עלות העסקה כולה צפויה לעלות ל'דן' כ-300 מיליון שקל.

ב'הכשרת הישוב', בעלת רשת רימונים, הבינו זה מכבר, שכדי להמשיך להפעיל את מלונות הרשת, הם יצטרכו להשקיע מאות מיליוני שקלים על מנת לשדרג את המלונות. אי לכך, בהנהלת 'הכשרת הישוב' החליטו, כי הצעד הנכון הוא להיפרד מרשת המלונות.

רכישת 'רימונים' זולה יחסית עבור רשת בסדר גודל של 'דן', אך אם העסקה תיסגר סופית, 'דן' תצטרך לשפץ את רוב מלונות רשת רימונים כדי לשדרג אותם לסטנדרטים של רשת דן.

ההערכה היא כי מדובר בהשקעה משמעותית ביותר, שתגדיל מאד את עלות העסקה כולה, ותסתכם בכ-300 מיליון שקלים.

השיפוץ יכלול את כל חדרי האירוח במלונות (עלות שיפוץ של חדר מוערכת בכ -200,000 שקל), וזאת בנוסף לשיפוץ הכללי ושדרוג כל המערכות. למעשה, יהיה צורך לסגור את המלונות לתקופה של כשנה לצורך השיפוץ היסודי, ובמשך כל התקופה רשת דן לא תיהנה מהכנסות ממלונות אלה.

נוסף על כך, כמחצית ממלונות רימונים אינם בבעלות 'הכשרת הישוב' והם רק מנוהלים ע"י רימונים. אם כן, רשת דן תיאלץ גם להיכנס לתוך הסכמי ניהול קיימים, גם אם הם לא יהיו לרוחה.

מלון רימונים אילת, בו 278 חדרים, כשהרשת מחזיקה בבעלות של 33.3% במלון. השטח המסחרי הצמוד למלון, עם חנות פקטורי 54, מניב הכנסה יפה לרשת.

מלון גלי כנרת בטבריה, בו 120 חדרים, בהסכם ניהול.

מלון רות רימונים בצפת, בו 75 חדרים, בבעלות הרשת.

מלון רימונים בחוף התמרים בעכו, בו 125 חדרים, בהסכם ניהול.

מלון כפר הנופש רימונים בנווה אטיב, בו 44 חדרים, בבעלות הרשת.

מלון רימונים המעיין בנצרת, בו 226 חדרים, בבעלות הרשת.

מלון רימונים טאואר בר"ג, בו 99 חדרים, בהסכם ניהול.

מלון רימונים ירושלים, בו 288 חדרים, בהסכם ניהול.

לרשת דן יש כיום בישראל 14 בתי מלון עם כ-4,000 חדרים. צירוף מלונות רשת רימונים יגדיל את התכולה הכוללת לכ-1,255 חדרים ב-22 מלונות, לא כולל המלון בבנגלור הודו.

ההשקעה הכספית ברכישה לא תהווה בעיה לרשת דן. אשתקד היא השקיעה כ-237.2 מיליון שקל במלון שהוקם בהודו, ואת 2017 היא סיימה ברווח של כ-105.6 מיליון שקל. את תשעת החודשים הראשונים של 2018 סיימה ברווח של כ-44 מיליון שקל.

רשת מלונות דן נסחרת בבורסת ת"א לפי שווי של 2.456 מיליארד שקל.

נושאים שמוזכרים בידיעה