רמי לוי לא יממש רכישת מניות ישראייר בגלל העדר שליטה

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
החברה הציבורית שבבעלותו של רמי לוי, בעלי ישראייר, החליטה שלא לרכוש 24% ממניות חברת התעופה לאור העובדה שהעדר שליטה "אינו תואם את מדיניות החברה בעת הזו"
רמי לוי בעלי ישראייר
אורי סירקיס, מנכ"ל ישראייר ורמי לוי, בעלי ישראייר. צילום: שמוליק סביש

רמי לוי שיווק השקמה בע"מ, חברה ציבורית בבעלותו המלאה של בעל השליטה, רמי לוי, החליטה לדחות את האופציה שהייתה לרכוש 24% ממניות החברה הפרטית של לוי המחזיקה בישראייר.

נכון להיום, מבנה הבעלות על ישראייר הוא 51% בבעלות בי.ג'י.איי השקעות שבבעלות לוי ושלום חיים, 24% לוי בפרטי ו-25% בעלי האג"ח.

ועדת הביקורת ודירקטוריון החברה דנו בישיבותיהם ב-6 במאי ואתמול, 9 במאי 2021, באופציה והחליטו שלא לממשה.

ועדת הביקורת והדירקטוריון נימקו את החלטתם, בין היתר, בכך ש"שיעור האחזקות בישראייר שהוצע לחברה במסגרת האופציה, אינו מקנה יכולת לשלוט בפעילות הנרכשת המהווה תחום פעילות חדש עבור החברה, דבר שאינו תואם את מדיניות החברה בעת הזו".

בנוסף, בהמשך לדו"חות החברה מיום 28 בדצמבר 2020 ומיום 21 בינואר 2021, בדבר אפשרות כי החברה ו/או חברות בשליטתה יתקשרו בהסכם לשיתוף פעולה עם ישראייר להקמת מועדון תעופה הטומן בחובו פוטנציאל כלכלי, דנו ועדת הביקורת ודירקטוריון החברה בישיבותיהם האמורות לעיל בהתקשרויות לשיתופי פעולה עם ישראייר ו/או עם בי.ג'י.איי השקעות (1961) המחזיקה, נכון למועד דו"ח זה, במניות ישראייר. בהתאם, אישרו ועדת הביקורת והדירקטוריון, בכפוף לאישור האסיפה הכללית, עסקת מסגרת וקווי עקרונות לשיתופי פעולה בתחום מועדוני הלקוחות של הצדדים (לרבות באמצעות כרטיס האשראי של הקבוצה), במכירת שירותי תיירות של ישראייר ללקוחות הקבוצה. בתחום הצעת שירותי תקשורת (שיחות בנדידה בחו"ל) מחברת רמי לוי שיווק השקמה תקשורת ללקוחות ישראייר, בתחום צירוף ישראייר לתו הקנייה המלא מבית "רמי לוי" ובתחום הזמנות רכש מספקים.

בכוונת החברה להגיש בימים הקרובים דו"ח עסקה מקדמי לרשות ניירות ערך (בהתאם לתקנה 12 לתקנות ניירות ערך – עסקה בין חברה לבין בעל שליטה בה), בקשר עם ההתקשרויות לשיתופי פעולה. במקביל, תפרסם החברה דו"ח תמצית במועד הגשת הדו"ח המקדמי ובו יובאו עיקרי ההחלטות.

רמי לוי בעלי ישראייר
רמי לוי, בעלי ישראייר. צילום: שמוליק סביש

לדברי אורי סירקיס, מנכ"ל ישראייר: "במהלך 100 הימים שחלפו מאז רכישת החברה בידי רמי לוי ושלום חיים, ביצעה החברה שורה של מהלכים אסטרטגיים, לרבות בתחומי הנדל"ן המלונאי, מעבר החברה לדיגיטל, שיפור מבנה ההון של החברה ועוד. המהלך הנוכחי, שאושר אמש, הינו פורץ דרך וצפוי להציף ערך של ממש ללקוחות החברות וכן צפוי להגדיל את רווחיות החברות".

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

1 מחשבה על “רמי לוי לא יממש רכישת מניות ישראייר בגלל העדר שליטה”

  1. אלי

    בקיצור, הבין שרכש במחיר יקר מאוד ולא רוצה להגדיל את ההפסד. הבנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.