רשת פתאל: מלון בוטיק חדש בלב ירושלים

המלון, בית אליאנס, שצפוי להיפתח בשנת 2022, יוקם בשוק מחנה יהודה, כחלק ממתחם כי"ח, בהשקעה של 100 מיליון שקלים

מתחם כי"ח – מחנה יהודה. צילום: יח"צ

רשת מלונות פתאל ממשיכה להתרחב בירושלים ותקים מלון חמישי בעיר, מלון 'בית אליאנס', מלון בוטיק יוקרתי בלב שוק מחנה יהודה.

המלון החדש צפוי להיפתח בשנת 2022, סמוך למלון NYX ירושלים, שייפתח גם כן באותה השנה, ומצטרף אל מותג מלונות הלייף סטייל NYX בישראל ובעולם. המלון יהיה חלק ממתחם כי"ח המשתרע על פני 8 דונמים בין הרחובות כי"ח, אגריפס ומתחם "עץ חיים". המתחם ישלב מלונות, בנייני מגורים, חללי עבודה משותפים וחצרות פנימיות, אשר בעיצובן יחברו בין עבר לעתיד תוך שמירה על האותנטיות הייחודית של שוק מחנה יהודה. במסגרת הפרויקט יוקמו כ-600 מקומות חנייה ציבוריים לרווחת מבקרי השוק והאזור.

המלון, שיוקם בהשקעה של 100 מיליון שקלים, ועל עיצובו אמון המעצב ארי שאלתיאל, ישלב בעיצובו סגנון עתיק ומודרני כאחד. במלון יהיו 90 חדרים יוקרתיים, אשר ייבנו במבנה ייחודי לשימור, יחד עם תוספת של קומה מודרנית שתיבנה מעל למבנה הקיים. במלון תפעל מסעדה בפטיו בלב המבנה המרכזי.

המלון תוכנן ע"י האדריכל בעל השם העולמי IAN BADER (איאן ביידר), ממשרד האדריכלים האמריקאי "פיי קוב פריד ושות'", אשר תכנן את מוזיאון הלובר בפריז, בשיתוף עם משרד האדריכלים "ברעלי- לויצקי- כסיף" ומשרד האדריכלים "פייגין".

המלון ייקרא "בית אליאנס", על שם בית הספר "אליאנס" שנפתח בעיר בשנת 1899, כחלק מרשת בתי הספר "אליאנס, כל ישראל חברים" (כי"ח) על מנת לשמור על ההיסטוריה וייחודיותו של המבנה. המלון יהיה החמישי של רשת פתאל בעיר, והיא תשכור אותו מחברת JTLV.

 עמיר בירם, מייסד ומנכ"ל קרן JTLV: "אנו גאים להקים מלון ראשון מסוגו בשוק מחנה יהודה ושמחים על שיתוף הפעולה עם רשת פתאל במלון זה ובמלון NYX ירושלים, המתאימים מאוד לאופי המקום".

אסף פתאל, מנהל עסקי הרשת ופתיחת מלונות חדשים: "בשנים האחרונות עסקנו בחיפוש אחר מיקומים נוספים למלונות החדשים שלנו, כאלה המהווים מוקדי משיכה לתיירים וישראלים כאחד. אנו סבורים ובטוחים כי מלון 'בית אליאנס' יעניק מענה הולם ויהווה חלק חשוב בהתפתחותה ושגשוגה של העיר ירושלים ושל מרכז ירושלים בפרט ואנו גאים להיות חלק מהתפתחות זו".

נושאים שמוזכרים בידיעה