שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

הושלמה היערכות שדה התעופה 'רמון' לקליטת סיוע במצבי חירום

לראשונה, משרד הביטחון, צה"ל ורש"ת הנחיתו מטוס מטען עם ציוד צבאי מארה"ב בנמל ליד אילת והשלימו את הכנת השדה לקליטת סיוע צבאי ואזרחי במצבי חירום
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
צילום: יח"צ

הכנת נמל התעופה הבינלאומי על שם אילן ואסף רמון לקליטת סיוע אווירי בינלאומי בחירום, הושלמה על ידי יחידת הממונה על השינוע במנהל הרכש (מנה"ר) של משרד הביטחון, יחד עם צה"ל ורשות שדות התעופה, בתום חודשים של הכנה מבצעית ולוגיסטית.

המבצע להתאמת הנמל, שמשמש מאז פתיחתו בחודש מארס 2019 כשדה חליפי לנתב"ג עבור מטוסי נוסעים, לצרכי מערכת הביטחון, תוכנן במסגרת תרגיל משותף לישראל וארה"ב (JUNIPER COBRA). למרות ביטול התרגיל ולאור החשיבות בהכשרת שדה בינלאומי נוסף לקליטת סיוע בינלאומי, החליט משרד הביטחון להמשיך בתהליך.

בשיאו של המבצע הונחת בנמל מטוס מטען מדגם 747-400 של חברת ק.א.ל הישראלית, ועליו ציוד צבאי חיוני, שנרכש באמצעות משלחת הרכש בארה"ב. המטוס יצא בטיסה ישירה מנמל jfk בניו-יורק לשדה 'רמון', כשהוא נושא עשרות טונות של ציוד צבא וג'יפים צבאיים מסוג 'דוד'.

סגן ראש מנה"ר והממונה על השינוע במשרד הביטחון, שי הלפרין: "אנו מסכמים מבצע ארוך ומורכב, משותף למשרד הביטחון, לצה"ל ולרשות שדות התעופה. זו הפעם הראשונה שמשרד הביטחון מנחית כאן, ליד אילת, מטוס מטען עם ציוד צבאי שהגיע בטיסה ישירה מארה"ב. זוהי בשורה של ממש למערכת הביטחון. מהיום עומד לרשותנו נמל תעופה מבצעי נוסף לנתב"ג, לקליטת סיוע בינלאומי, גם במצבי חירום צבאיים וגם במצבי חירום אזרחיים. אנו רואים חשיבות גדולה בהשלמת היכולת הזאת, במיוחד בימים האלה ואל מול האתגרים הצפוייים לנו".צילומים: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.