שוב חוזר הניגון: המריאו לפירנצה- נחתו בבולוניה

כחודש לאחר שנוסעי חברת בריטיש אירוויס נחתו בטעות באדינבורו במקום בדיסלדורף, מצאו את עצמם נוסעי חברת התעופה SAS שהמריאו מקופנהגן לפירנצה נוחתים בבולוניה במקום היעד המתוכנן. ומה היתה הסיבה הפעם?

צילום: shutterstock

נוסעי טיסה SK2961 של חברת התעופה SAS  הסקנדינבית בנתיב מקופנהגן לפירנצה שבאיטליה הופתעו לגלות בסוף השבוע כי המטוס נחת בשדה התעופה של בולוניה, כמאה ק"מ מדרום ליעד המתוכנן. אמנם הנחיתה היתה באיטליה אך לא בטוסקנה אלא בבירת חבל אמיליה-רומנה.

לפי הודעת חברת התעופה ההנחיות שניתנו לטייסים לפני ההמראה היו לטוס לבולוניה.

בהכנות לקראת הטיסה התברר לטייסים כי אין ברשותם את תוכנית הטיסה לפירנצה ולכן הוחלט לטוס לשדה תעופה חלופי קרוב והיעד שנבחר היה בולוניה. משם, כך תוכנן לפי דיווח בעיתון אינדפנדנט הלונדוני, יועברו הנוסעים באוטובוסים ליעדם. לדעת חברת התעופה זאת היתה הדרך היעילה ביותר כדי להביא את הנוסעים לפירנצה.

אין ספק שמצבם של נוסעי SAS  היה טוב יותר מאלה של נוסעי בריטיש איירוויס שביקשו לטוס בשלהי החודש שעבר מלונדון לדיסלדורף בגרמניה ומצאו עצמם נוחתים בבירת סקוטלנד אדינבורו. הסיבה לטעות היתה תוכנית טיסה מוטעית. במקרה זה המטוס נאלץ לשוב מאדינבורו ללונדון ורק מבירת אנגליה המשיכו נוסעיו לדיסלדורף.