שיא אירופי חדש: 37,228 טיסות ביום

מנהלת פיקוח התעופה האירופית,Manager Eurocontrol Network, האחראית להתנהלות תקינה של התחבורה האווירית ברחבי היבשת, מדווחת על השיא שנשבר ביום שישי שעבר, וצפוי להישבר גם הוא ב-6 בספטמבר

פקחי טיסה במגדל הפיקוח בנמל התעופה של ונציה. צילום: Shutterstock

מהסקירה של מנהלת פיקוח התעופה האירופית, Eurocontrol Network, עולה כי ימי שישי הם הימים העמוסים ביותר בתעופה האירופית, ובהם גם נשברים שיאי היקף הפעילות האווירית ביבשת.

ביום שישי, 28 ביוני, פעלו בשמי אירופה 37,228 טיסות, שיא יומי חדש, ששבר את השיא הקודם, 37,101 טיסות, שנקבע ביום שישי, 7 בספטמבר 2018.

מנהלת פיקוח התעופה האירופית אחראית בעיקר על התנהלות תקינה של התעופה באירופה, לצמצום התקלות והעיכובים, וכן להפחתת זיהום האוויר והרעש. "מטרתנו להבטיח תנועה אווירית יעילה ובטוחה ככל האפשר בנתיבי טיסה מזהמי אוויר וגורמי רעש מינימליים", מציין יאקופו פריסינוטי, מנכ"ל Eurocontrol.

בשנה שעברה פעלו באירופה יותר מ-11 מיליון טיסות, שהטיסו יותר ממיליארד נוסעים. הממוצע היומי עמד על 30,168 טיסות, כשבחודשי חופשת הקיץ נרשמו יותר ממיליון טיסות מדי חודש. מנהלת Eurocontrol צופה כי ביום שישי, 6 בספטמבר, יישבר שיא חדש במספר הטיסות היומיות ברחבי היבשת.

 

נושאים שמוזכרים בידיעה