שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter

פריחת המלונות: שיא במספר הבקשות לפתיחת בתי מלון חדשים בישראל

למנהלת ההשקעות במשרד, הוגשו לאחרונה 107 בקשות של יזמים לקבלת מענקים להקמה ולהרחבה של בתי מלון. המשקיעים, שמביעים אופטימיות בקשר לשיקום התיירות לישראל. שר התיירות:"ישנה אופטימיות רבה והענות גבוהה בקרב תעשיית התיירות״
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
פדיון בתי מלון במחצית הראשונה של 2021
צילום: 123rf

107 יזמים הגישו בקשה למענק משרד התיירות להקמת בתי מלון. 

משרד התיירות ממשיך לסייע לתעשיית התיירות המקומית, כדי להגדיל את היצע חדרי הלינה במטרה להוזיל את המחירים. למנהלת ההשקעות במשרד, הוגשו לאחרונה 107 בקשות של יזמים לקבלת מענקים להקמה ולהרחבה של בתי מלון.
להקים ולהסב מבנים לבתי מלון ולהרחיב קיימים או להשיב לייעודם המקורי. 70 בקשות הוגשו במסלול היתר בנייה, 22 בקשות במסגרת מסלול סיוע להשבת מבנים לשימוש מלונאי ולהסבת מבנים לבתי מלון, ו-15 בקשות הוגשו במסלול לחברות המחזיקות בהיתר בנייה לביצוע הפרויקט. תקציב המענקים לשנה זו עומד על 165,000,000 שקל. נהלי מנהלת ההשקעות לשנת 2022 פורסמו בחודש אפריל האחרון וניתן היה להגיש את הבקשות עד אמצע מאי 2022.

שר התיירות יואל רזבוזוב: "ישנה אופטימיות רבה והענות גבוהה בקרב תעשיית התיירות. השנה שברנו את שיא הבקשות לפתיחת מלונות חדשים בישראל, כאשר הוגשו מעל 100 בקשות. משרד התיירות ממשיך להשקיע מאמצים אדירים בהגדלת תנועת התיירות לישראל וקיצור זמן ההקמה של בתי המלון. הדבר יכניס מיליארדי שקלים למדינה".

במהלך משבר הקורונה, משרד התיירות התמקד בשימור ובטיפוח התשתיות התיירותיות והמשך סיוע ליזמים, כדי להתכונן לחזרת הצמיחה. על פי נתוני משרד התיירות, תעשיית התיירות תורמת למשק מדי שנה (עד הקורונה) כ-40 מיליארד שקל.

במשרד התיירות מציינים כי הם פועלים להחזרת תנועת התיירות לישראל ולהתאוששות התעשייה בעקבות המשבר וכי על אף השפעות המגפה, נרשמה התקדמות הן בתכנון פרויקטים מלונאיים חדשים והן בבניית פרויקטים שהחלו לפני פרוץ המגיפה.

שר התיירות יואל רזבוזוב. צילום: חן גלילי

רוצים לדעת כל מה שחם בתיירות ותעופה?

הצטרפו לניוזלטר ותקבלו את החדשות והעדכונים של עולם התיירות והתעופה לתיבת המייל

השאירו תגובה לפוסט

תגובה אחת

  1. מקווה גם מלו ות 3 כוכבים??!! גם בגליל כמו חצור . צפת ו קרית שמונה ו מטולה?!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.