יוון בשיא: 3.1 מיליון תיירים בחודש יולי

בזמן שבישראל משנסים מותניים להביא 4 מיליון תיירים בשנה, התיירות הבינלאומית ליוון נוסקת, וגם השריפות הקטלניות, בהן נהרגו 93 קורבנות בחודש שעבר, לא השפיעו על המגמה. השיא השנתי של 30.5 מיליון תיירים זרים, שהושג אשתקד, צפוי להישבר השנה

צילום: אבשלום ששוני

עפ"י נתונים של סוכנות הידיעות הלאומית של יוון, AMNA, נמל התעופה הבינלאומי של אתונה וחברת Fraport, המנהלת 14 שדות תעופה ביוון, התיירים הזרים לא ביטלו ולא דחו את חופשותיהם ביוון בחודש יולי למרות החום הקיצוני וגל השריפות הקטלני, שגבה 93 קורבנות.

בחודש שעבר לא נרשמו ביטולים בטיסות הבינלאומיות ליוון וממנה, ועפ"י הדיווחים המעודכנים, התפוסה הממוצעת בטיסות הבינלאומיות עמדה על יותר מ- 80% כצפוי והמספר הכולל של הנוסעים גדל בהשוואה לחודש יולי בשנה שעברה.

התפוסה הממוצעת בטיסות ליעדים פופולריים, כמו: כרתים, רודוס, קוס, סנטוריני, מיקונוס, פארוס וזקינטוס הייתה קרובה ל- 100 אחוז, וליעדים פופולריים פחות עמדה על 85-95 אחוז.

3.1 מיליון תיירים זרים הגיעו ליוון בחודש יולי, גידול של קרוב ל- 12 אחוז בהשוואה לאשתקד. גידול בתיירות הנכנסת באותה רמה צפוי גם בחודשים אוגוסט וספטמבר.

אלנה קונטורה, שרת התיירות של יוון, צופה שמספר התיירים הזרים השנה יגדל משמעותית, והשיא השנתי של 30.5 מיליון תיירים, שהושג בשנת 2017, יישבר שוב בשנת 2018.

 

יוון במיטבה: חבל תסלי (Thessaly) ביקרתם כבר?

החופשה היוונית שלי