שרת התחבורה: “נסייע לכל חברות התעופה הישראליות ביציאה ממשבר הקורונה”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin
לאחר אישוור מתווה הסיוע על ידי הממשלה הוסיפה מירי רגב: "יש לשמר את היכול לטוס מבלי התלות בחברות זרות. הסכם סיוע זה נועד על מנת לשמר אותה ולחזק חברות ישראליות"
שרת התחבורה
מירי רגב, שרת התחבורה. צילום: כנסת ישראל

כפי שפורסם מוקדם יותר היום בפספורטניוז, משרדי התחבורה והאוצר סיכמו על מתווה סיוע לחברות התעופה הישראליות, במסגרתו יועבר תקציב בתמורה לכרטיסי טיסה לעובדי מערך אבטחת התעופה לתקופה של 20 שנה בחברות התעופה ארקיע, אל-על וישראייר.

במסגרת המתווה, תעביר הממשלה לחברות התעופה הישראליות סיוע כלכלי, בתמורה לכרטיסי טיסה לעובדי מערך אבטחת התעופה, לתקופה של 20 שנה.

הסיוע המוסכם שתעניק המדינה לחברות התעופה הישראליות, ישמש עבור מאבטחים מוטסים ועובדי מערך האבטחה שיעשו שימוש בטיסות של חברות ישראליות. הסיוע יועבר לשלושת חברות התעופה הישראליות, ארקיע, אל על וישראייר, ללא קשר לחבויות קודמות שלהן.

בהתאם למתווה ולסיכומים מול חברות התעופה הישראליות, מדינת ישראל תעניק לחברת אל-על, סיוע בסך 210 מיליון דולר. בנוסף, חברת אל-על תתחייב ליישם בשנים הקרובות את הסכמי ההתייעלות שסוכמו עמן, בגובה של כ-900 מיליון דולר. כמו כן, חברת אל-על התחייבה שעד חודש יולי 2021 תצא להנפקה של 105 מיליון דולר, שלפחות 43 מיליון מתוכם ישולמו על ידי הבעלים.

במסגרת ההסכם, חברת ישראייר תתחייב לגייס סך של 8 מיליון דולר, בהנפקת החברה עד לחודש אוקטובר 2021. בתמורה לכך, החברה תקבל מהמדינה סיוע של 16 מיליון דולר. הסכם דומה ייחתם גם עם חברת ארקיע, שנטלו גם הן הלוואות בערבות המדינה בתחילת משבר הקורונה. גובה הסיוע לחברת ארקיע טרם נקבע וסוכם עימה.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, מירי רגב, הדגישה כי ישנה חשיבות לשמור על חברות התעופה הישראליות, ולשמור על עצמאות תעופתית. מהלכים אלו מתחברים למאמצי משרד התחבורה לאורך השנה האחרונה להציל את חברת אל-על מתוך המשבר העמוק אליה נקלעה, כמו גם לסייע לחברות האחרות, ישראייר וארקיע. יש לשמר את היכול לטוס מבלי התלות בחברות זרות. הסכם סיוע זה נועד על מנת לשמר אותה ולחזק חברות ישראליות.

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

השאירו תגובה לפוסט

2 מחשבות על “שרת התחבורה: “נסייע לכל חברות התעופה הישראליות ביציאה ממשבר הקורונה””

  1. ורדה

    קודם שיהיו הוגנים ויחזירו כסף על טיסות שלא קרו…

  2. איריס

    לא מגיע בעיקר לא לישראייר הלוואי שהיתי יכולה לדבר עם שרת התחבורה הגברת רגב . קודם שיפעילו כמו שצריך את טיסות הפנים
    ולא יתנו לחכות להחזרים 4 חודשים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אשר מפר את תנאי השימוש לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.

רוצים לדעת כל מה שחם בעולם התיירות והתעופה?

הצטרפו לשירות הניוזלטר שלנו לקבלת עדכונים 24/7

התיירות חוזרת!

הרשמו למבזקי פספורטניוז וקבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות של עולם התיירות והתעופה בארץ ובעולם.